verze pro tisk

Životní pojištění pomáhá šetřit

Reklama

Velmi diskutovaným produktem je bezesporu životní pojištění. Je to právě životní pojištění, které velmi často poskytuje klientům široké spektrum možností. V současné době je možné volit jak klasické životní pojištění, tak i kapitálové životní pojištění, které umožní také výhodně spořit.

Co se týká kapitálového investičního životního pojištění, tak to se skládá ze dvou základních složek. První složka spočívá v placení klasického životního pojištění a druhé polovina jsou investice, které si člověk spoří do budoucna. Velmi důležité je dát si pozor u každého životního pojištění zejména na škody, které je schopno toto životní pojištění pokrýt! Základem je pochopitelně pokrytí rizika onemocnění konkrétního člověka.

Nemoci si rozhodně nevybírají, a proto je třeba si sjednat velmi kvalitní pojistku. Výše pojistky se pohybuje dle toho, na jak dlouhou dobu je sjednávána a také dle toho, jak starý je konkrétní pojistník. Pokud bychom měli uvést jako příklad nějaký model životního pojištění, tak například smlouva na 30 let, která je stanovena na krytí v hodnotě jednoho milionu korun, vyjde měsíčně na nějakých 500 korun. Jestliže si člověk chce sjednat investiční kapitálovou pojistku, pak tak klidně může učinit, nicméně smysl má taková pojistka zhruba od nějakých 300 korun za měsíc.

Životní pojištění pomáhá šetřit

Výnosy ze samotné investiční pojistky jsou různé a odvíjí se od toho, kolik člověk platí za tento typ pojištění měsíčně. Ideální je třeba umořit z takovéhoto pojištění různé půjčky. Jmenovat lze jak bankovní půjčky, tak třeba i Provident půjčky. Daňová úleva může být značná. Když si vezmeme například pojistné nějakých 12 000 korun za rok, tak daňová úleva může činit až 1800 korun. Životní pojištění je velmi dobrou volbou, která určitě není žádným vyhazováním finančních prostředků.


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!