verze pro tisk

Výhody a nevýhody osobního bankrotu

Reklama

Insolvence fyzických osob je uzákoněno teprve od roku 2008, ale již do dnešní doby se stalo jedinou možností pro spousty lidí a rodin. V čem je vlastně podstata tohoto oddlužení? Hlavním smyslem tohoto způsobu je sjednocení půjček do jedné. Jedná se o formu, kdy dlužník po dobu 5 let předává veškeré finance co má věřitelům.

Pro získání oddlužení fyzické osoby musí dlužní splňovat několik daných podmínek. Všechny podmínky jsou dané zákony. Lze v tomto způsobu, kdy se stát snaží pomoct v nouzi hledat jak výhody, tak i nevýhody. Už ta situace, kdy dlužníkovi hrozí exekuce a ztráta veškerého zázemí a majetku je nepříjemná. Avšak, alespoň je tu malé světélko naděje věřit v lepší zítřky a mít klidné spaní. Jednou z těch největších výhod je, že po podání návrhu příslušnému krajskému soudu, zaniká právo pro exekuci. Tím pádem je dlužník, alespoň po dobu řízení chráněn pocitem, že jeho majetek je v bezpečí. Pokud soud rozhodne ve prospěch a označí dlužníka v úpadku, dlužníkovi nehrozí po celou dobu exekuce. Dobou úpadku se myslí 5 let. Po tuto dobu dlužník veškeré své finance předává na splacení dluhu. Zůstává mu jen životní minimum. Další z výhod je možnost odpuštění dluhu. To v případě pokud věřitel nebyl zajištěn. To znamená, pokud nebylo sepsáno zástavní právo, například na nemovitost.

Z nevýhod lze brát v úvahu kontroly, které jsou po celou dobu bankrotu. Osobní bankrot se týká jen osob, které nevykonávají podnikatelskou činnost, tím pádem se nevztahuje ani na dluhy, zapříčiněné podnikáním.

Výhody a nevýhody osobního bankrotu

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!