verze pro tisk

Penzijní fondy a jejich srovnání 2012

Reklama

Pragmatická ekonomie nás učí, že pokud si snížíme životní standard dnes, můžeme ušetřené prostředky užít zítra a mít se tak lépe. V současné době toto platí obzvlášť, protože důchody se snižují a snižovat se ještě nejspíše budou. Není proto na škodu založit si penzijní připojištění, což je státem podporovaný spořící fond. Funguje tak, že do něj zpravidla měsíčně přispíváte určitou částkou, ke které vám něco přidá stát, peníze jsou dále zhodnocovány úrokem a podílem ze zisku penzijních fondů.

Pojišťoven, které tento typ spoření nabízejí, je samozřejmě mnoho a všechny se snaží nalákat co nejvíce klientů. Na českém trhu to jsou například Axa, Generali, ING, Aegon a nebo Allianz. Pokud nemáte nejmenší tušení, jaký je mezi nimi rozdíl a moc se v této tematice neorientujete, je tu pro vás služba penzijní fondy srovnání nabízená na internetových stránkách topsrovnani.cz. Výhodou takového srovnání na internetu je to, že máte vše hezky na jednom místě: seznam dostupných pojišťoven, výpis jejich kladů i odkazy na produktové stránky jednotlivých pojištění. Pokud by vám toto nestačilo, můžete se porozhlédnout třeba i na nejrůznějších internetových fórech – je ale jasné, že tento způsob výběru vhodného penzijního fondu je rychlejší a také pohodlnější.

Srovnávat penzijní fondy můžete podle vícero kritérií, na prvním místě pro vás ale asi bude úroková míra, tedy jak velkou částku vám vaše spoření vynese. Pojišťovny se vedle toho snaží nalákat i na další služby, jako je on-line přístup k účtu, slevy na dalších pojištěních nebo USB flash disky jako dárek. Pragmatické ale je podívat se na to, jaké poplatky si pojišťovna za co účtuje.

Penzijní fondy a jejich srovnání 2012

Každá pojišťovna má zkrátka svá pro i proti a je jen na vás, co pro vás bude důležitější a co si nakonec vyberete.

Nicméně, nejlepší doba pro výběr vhodného pojištění je ještě před třicátým rokem života. Platby na vaše důchodové pojištění vás sice budou provázet celý život, jak už ale bylo naznačeno – ve stáři jako když najdete. Doba se navíc mění a v blízké budoucnosti nebude jeho uzavření tak výhodné jako dnes, proto není na co čekat.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!