verze pro tisk

Virtuální sídlo pro společnosti

Reklama

Každá firma musí mít ze zákona svoje sídlo. To je zapsáno v Obchodním rejstříku. Firma jej uvádí na fakturách a dalších dokumentech. Bez sídla firmy namůže společnost fungovat.

Ne každý podnikatel si však může dovolit reálné sídlo společnosti. I obyčejný pronájem kanceláří na atraktivní adrese dnes totiž může vyjít pěkně draho. Pakliže podnikatel nechce mít jako sídlo firmy uvedenu například adresu svého trvalého bydliště, musí celou záležitost řešit jiným způsobem. Naštěstí zde funguje možnost zřídit si takzvané virtuální sídlo.

Pojem virtuální sídlo

Virtuální sídlo pro společnosti

Co si máme představit pod pojmem virtuální sídlo ? Podnikatel si pronajme sídlo na adrese, kde však nemusí vykonávat svoji denní činnost. Chodí mu sem pošta, která mu pak následně může být přeposílána na jinou adresu. Virtuální sídlo firmy však přináší i mnohé další výhody. Především má podnikatel možnost zajistit si oficiální sídlo společnosti na skutečně kvalitní adrese. Zdaleka nejoblíbenější je třeba virtuální sídlo Praha, kdy podnikatel má v OR zapsáno jako sídlo firmy pražskou adresu, která pak budí mnohem větší respekt u obchodních partnerů a klientů. Dosáhne tak větší prestiže své firmy, než kdyby měl sídlo společnosti na adrese svého bydliště nebo někde na zapadlé vísce kupříkladu v jižních Čechách.

Služby v rámci pronájmu virtuálního sídla

Společnosti, které nabízejí virtuální sídla firmám, v rámci pronájmu nabízejí mnohé služby. Mezi ně patří kromě přeposílání pošty třeba i její otevírání, skenování. V sídle lze také na základě domluvy pořádat důležité obchodní schůzky a pracovní porady. Jedná se o naprosto legální způsob, který není v rozporu se zákonnou úpravou České republiky. Virtuální sídlo firmy si můžete pronajmout ještě před tím, nežli provedete samotné založení firmy.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!