verze pro tisk

Investiční stříbro vs. Zlato: Do čeho investovat?

Reklama

Investice do drahých kovů má rozhodně svůj smysl. V dnešní nepředvídatelné době je to dokonce jedna z nejlepších investic, kterou můžete udělat. Ovšem jaký drahý kov si vybrat a proč? Investiční stříbro nebo zlato?

Mnoho lidí nevidí mezi těmito kovy investiční rozdíl. Ceny zlata a stříbra totiž korelují. I když se řádově pohybují jinde, pokud byste zanedbali ceny a srovnali grafy na stejném časovém pásmu, zjistíte, že si jsou velmi podobné. Roste-li cena zlata, roste i cena stříbra a opačně. Z prvního pohledu se zdá, že pokud máte například 30 000 korun a chcete je investovat je jedno, zda zvolíte stříbrné cihly nebo zlaté slitky. Stříbra za výše uvedenou cenu koupíte více, ale změna ceny v porovnání k unci je menší než na zlatě. V konečném důsledku je tedy jedno, co zvolíte.

Rozdíl mezi investičním zlatem a stříbrem je ovšem celkem velký. I když prozatím ceny opravdu korelují, korelace bude s největší pravděpodobností narušena, případně stříbro poroste mnohem rychleji než zlato. A důvod? Zlato je „pouze“ uchovatelem hodnoty, je vhodné k investici. Tuto vlastnost má i stříbro, ovšem navíc se jedná i o průmyslový kov, který nalezneme v každé elektronice, automobilu a jen velmi zřídka se recykluje – často končí na skládce. V průmyslu již po několik let poptávka po stříbře převyšuje nabídku a zatím se tento rozdíl kryl státními stříbrnými rezervami. Ovšem až dojdou (už došly zásoby USA), cena rapidně stoupne.

Investiční stříbro vs. Zlato: Do čeho investovat?

Nákup investičního stříbra

Investiční stříbro je možné koupit v kamenných prodejnách. Ovšem vzhledem k neustálým změnám ceny kvůli obchodování na burze mají v mnoha případech kamenné obchody vyšší ceny, aby se chránily proti pohybům ceny. Z tohoto důvodu je vhodné zvolit prodej investičního stříbra online. Stříbro v podobě slitku nebo stříbrné mince objednáte z pohodlí domova u ověřené společnosti až k vám domů. Jedná se o vhodný způsob, jak zhodnotit volné finanční prostředky.


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!