verze pro tisk

Co jsou ready made společnosti a jaký mají význam pro podnikatele

Reklama

V souvislosti s podnikáním se stále častěji zmiňují takzvané ready made společnosti. Jaká je jejich charakteristika a k čemu vlastně slouží? To se dozvíte v následujícím článku.

Založit vlastní společnost je v tuzemsku často nesnadnou záležitostí

Podnikatelé si často stěžují na špatné prostředí, mají pocit, že české zákony jim podnikání příliš neusnadňují. Velmi se to projevuje už při samotném zakládání společnosti, ať už se jedná o společnost s ručením omezeným, akciovou společnost či evropskou společnost. Jen pouhé založení s.r.o. totiž v našich končinách trvá i několik týdnů, v porovnání se západoevropskými zeměmi v tomto ohledu jednoznačně pokulháváme. Na vině je zdlouhavý proces při získávání potřebných náležitostí i často liknavý postup úřadů při zápisech společností do Obchodního rejstříku.

Co jsou ready made společnosti a jaký mají význam pro podnikatele

Přednosti ready made společnosti

Právě z výše uvedených důvodů se pro podnikatele nabízí možnost zakoupit si ready made společnosti. Tyto společnosti již mají všechny nezbytné náležitosti dle tuzemských právních norem splněny, mohou tak fungovat v praxi. Podnikatelé, kteří si ready made společnosti koupí, tak nemusejí trávit hodiny na úřadech, kde získávají všechna potřebná oprávnění. U každé ready made společnosti platí, že má plně splacen základní kapitál, dosud však nevyvíjela žádnou činnost, tudíž logicky nemá žádné závazky, které by se na kupce přenášely. Ready made společnosti lze zakoupit v řádech desítek tisíc korun, cena je závislá na mnoha faktorech. Podnikatelé, kteří si ready made společnosti zakoupí, mohou začít podnikat prakticky ihned.

Typy nabízených ready made společností

A jaké ready made společnosti se prodávají? Jedná se nejen o společnosti s ručením omezeným (s.r.o.), ale také o akciové společnosti, výjimkou však není ani evropská společnost, která je moderní formou podnikání. Evropská společnost nabízí ideální podmínky pro podnikání v rámci celé Evropské unie, není tudíž limitována územím České republiky.


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!