verze pro tisk

Jak získat společnost, aniž byste spláceli základní kapitál

Reklama

Při zakládání společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti je nutné splácet z vlastních zdrojů základní kapitál. Ten v případě s.r.o. činí minimálně 200 tisíc korun, v případě a.s. pak 2 miliony korun. Tato povinnost je dána ze zákona.

U s.r.o. však může být splácen postupně, je-li zde větší počet společníků, jestliže je pouze jeden, musí jej splatit celý.

Jak se vyhnout povinnosti splatit celý základní kapitál? Jednoduše tak, že si pořídíte ready made společnost, nebo zvolíte možnost zřízení firmy na klíč od externí společnosti. V tomto případě totiž jako klienti, kteří si pořizují již hotovou firmu, tedy ready made, základní kapitál nesplácíte.

Jak získat společnost, aniž byste spláceli základní kapitál

Firmy na klíč mají i jiná pozitiva

To, že nemusíte splácet základní kapitál, zdaleka není jedinou výhodou, kterou přináší založení sro na klíč či nákup ready made společnosti. Dalším pozitivem je rychlost získání vlastní firmy.

Založení sro je poměrně zdlouhavý proces, o to složitější je pak ještě zakládání akciové společnosti. Pokud si firmu ale necháte založit na klíč, nebudete se muset se zařizováním sami trápit.

U ready made společností je hlavní předností rychlost získání vlastní firmy

V případě ready made je situace ještě lepší, neboť ta už vlastně existuje a je rovnou připravena k prodeji, má splněny všechny náležitosti, je potřeba pouze upravit údaje do Obchodníku rejstříku a dalších pár záležitostí, což lze ale vyřídit velmi rychle. Podnikat tak můžete doslova během několika hodin, maximálně dní.

Založení firmy na klíč a koupě ready made společnosti patří v současné době mezi nejeefektivnější a nejrychlejší způsoby zakládání společností.

Cena za založení společnosti s ručením omezeným přitom není nijak dramaticky vysoká, pohybuje se již od cca 20.000 Kč, u akciových společností je to pak logicky více, neboť zde je potřeba vykonat mnohem více úkonů k tomu, aby byly funkční.

Na míru lze zakládat také Evropské společnosti.

Komerční sdělení

-fil-


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!