verze pro tisk

Firmám se vyplácí registrovat si ochrannou známku

Reklama

Firmy, které se tuzemsku podnikají, se stále více obrací na Úřad průmyslového vlastnictví se žádostí o registraci ochranných známek. Pakliže i vy vyrábíte nějaký specifické produkty, případně na ně používáte jedinečná loga, měli byste o ochranné známce vážně uvažovat. Přinese vám to jedině samá pozitiva.

Proč registrovat ochrannou známku?

Ochranná známka slouží k ochranně specifických a jedinečných produktů, jejich log, značek a tvarů, kterými se odlišují od ostatních. Právě specifičnost je jedním z nutných kritérií, aby známka mohla být úspěšně zaregistrovaná.

Firmám se vyplácí registrovat si ochrannou známku

Čeho registrací docílíte? Především už vás nebude moci snadno kopírovat a napodobovat konkurence. Získáte tak výhodnější pozici na trhu, což se může v budoucnu projevit i na vyšších ziscích z prodeje. Ochranná známka se dá využít nejen na produkty, ale i na služby.

OZ chrání i samotné koncové spotřebitele, kteří díky ní lépe rozpoznají vaše produkty či služby od ostatních firem. Při nákupu určitého zboží se tak nespletou a poznají, že kupují skutečně vaše zboží, nikoliv nějakou lacinou napodobeninu od jiné firmy.

Jak na to?

Registrace se dá provést velmi jednoduše, stačí využít službu Patentoid.cz. Dodáte podklady, které vám zpracují. Následně připraví a podají přihlášku. Zaplatí také správní poplatek, který je při podávání přihlášky nezbytný. Jeho výše nyní činí 5.000 Kč. Služba Patentoid.cz vám ušetří spoustu práce a námahy, vy se tak budete moci i nadále plně věnovat své podnikatelské činnosti.

Úřad průmyslového vlastnictví přihlášku po přijetí prozkoumá. Posoudí například i to, zda už na stejný produkt (logo, označení atd.) není OZ registrovaná. Pokud vše bude v pořádku, během 6 – 12 měsíců rozhodne o registraci. Známku pak můžete využívat po dobu 10 let. Před uplynutím této lhůty lze požádat o prodloužení.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!