verze pro tisk

Co jsou ready made společnosti a jaký mají význam pro podnikatele

25. leden 2013 Co jsou ready made společnosti a jaký mají význam pro podnikatele

V souvislosti s podnikáním se stále častěji zmiňují takzvané ready made společnosti. Jaká je jejich charakteristika a k čemu vlastně slouží? To se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Založit vlastní společnost je v tuzemsku často nesnadnou záležitostí

Podnikatelé si často stěžují na špatné prostředí, mají pocit, že české zákony jim podnikání příliš neusnadňují. Velmi se to projevuje už při samotném zakládání společnosti, ať už se jedná o společnost s ručením omezeným, akciovou společnost či evropskou společnost. Jen pouhé založení s.r.o. totiž v našich končinách trvá i několik týdnů, v porovnání se západoevropskými zeměmi v tomto ohledu jednoznačně pokulháváme. Na vině je zdlouhavý proces při získávání potřebných náležitostí i často liknavý postup úřadů při zápisech společností do Obchodního rejstříku.

Přednosti ready made společnosti

Právě z výše uvedených důvodů se pro podnikatele nabízí možnost zakoupit si ready made společnosti. Tyto společnosti již mají všechny nezbytné náležitosti dle tuzemských právních norem splněny, mohou tak fungovat v praxi. Podnikatelé, kteří si ready made společnosti koupí, tak nemusejí trávit hodiny na úřadech, kde získávají všechna potřebná oprávnění. U každé ready made společnosti platí, že má plně splacen základní kapitál, dosud však nevyvíjela žádnou činnost, tudíž logicky nemá žádné závazky, které by se na kupce přenášely. Ready made společnosti lze zakoupit v řádech desítek tisíc korun, cena je závislá na mnoha faktorech. Podnikatelé, kteří si ready made společnosti zakoupí, mohou začít podnikat prakticky ihned.

Typy nabízených ready made společností

A jaké ready made společnosti se prodávají? Jedná se nejen o společnosti s ručením omezeným (s.r.o.), ale také o akciové společnosti, výjimkou však není ani evropská společnost, která je moderní formou podnikání. Evropská společnost nabízí ideální podmínky pro podnikání v rámci celé Evropské unie, není tudíž limitována územím České republiky.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Půjčky bez doložení příjmu mají mnoho výhod

Půjčky bez doložení příjmu mají mnoho výhod

Půjčky bez doložení příjmu online ihned jsou skvělým způsobem jak si snadno a rychle půjčit. Nemusíte dokládat příjem, pouze jej uvedete v žádosti. Snadno si tak půjčíte, i když jste student či žena na mateřské nebo máte nízký příjem a banka vám prot

Půjčka pro začínající podnikatele

Půjčka pro začínající podnikatele

Pokud se chcete pustit do samostatného podnikání, ale nemáte potřebné finance, pak je pro vás půjčka pro začínající podnikatele to pravé. Díky mnoha výhodám se už dnes může váš sen o tom, že se stanete úspěšným podnikatelem, stát skutečností.


Služby banky ČSOB pro občany a podnikatele

Služby banky ČSOB pro občany a podnikatele

Banka ČSOB patří mezi největší bankovní instituce v České republice. Nabízí nepřebernou škálu služeb pro fyzické osoby i podnikatele. Klienti tak mohou díky této bance spravovat svoje finance, spořit, zařizovat si různé druhy pojištění a sjednávat si další produkty za výhodných podmínek.

Internetbanking Poštovní spořitelny: Jak jsou výhody a možnosti?

Internetbanking Poštovní spořitelny: Jak jsou výhody a možnosti?

Poštovní spořitelna internetbanking je služba určená pro klienty, kteří chtějí být samostatní, nezávislí a hlavně informovaní o pohybech na svém účtu dvacet čtyři hodin denně. Její zřízení je snadné. I vy tak můžete užívat výhod, které tato služba přináší.