verze pro tisk

Dovolená klepe na dveře

2. červen 2010 Dovolená klepe na dveře

Nedávno teprve začalo jaro a již je tu čas tzv. okurkové sezóny. Dovolená se blíží mílovými kroky. Mnozí už doslova počítají dny. Abyste si však své zasloužené volno užili beze všech karambolů, je třeba se na ni pořádně připravit. Opalovací krémy, plavky, letní oblečení a podobné nezbytné věci, které k letní dovolené nemyslitelně patří, jistě nesmíte zapomenout. Na druhé straně, když něco z nich zapomenete, nebudete to až takový problém někde na místě, kam vaše prázdninová cesta míří, koupit. Vybavte se proto primárně tím, co už dodatečně pořídit nemůžete. Tzn. nezbytnými doklady a zaopatřete se takovým pojištěním, které vám bude oporou při všem, co by vás náhodou mohlo potkat.

Reklama

Cestovní pojištění je nutnost

Každá dovolená s sebou nese útratu peněz. Není proto divu, že se snažíme ušetřit všude, kde se dá. Vždyť dnes nemá nikdo peněz nazbyt. Jsou však položky, na kterých by se šetřit rozhodně nemělo. Jednou z nich je cestovní pojištění. Ačkoli máte pocit, že jste zdraví jako ryby, už x let jste na nic nestonali, ani při sebehorším karambolu si nic nezlomili a jste stoprocentně fit a ve formě, přesto nevíte dne ani hodiny. Stačí jen malá silniční nehoda, setkání s exotickým živočichem, který dokáže ohrozit člověka na životě, nebo bolest zubu, zkrátka jakékoli „prkotiny“ a jste v průšvihu. Ceny za zdravotní ošetření v cizině jsou opravdu horentní. Ve srovnání s poplatkem za cestovní pojištění… U některých cestovních kanceláří je již v ceně. Ale vždy je dobré se pozeptat na to, proti čemu jste vlastně pojištěni.

Povinné ručení pro cesty autem

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou autem, samozřejmostí by pro vás mělo být povinné ručení a havarijní pojištění. Mít povinné ručení je dáno zákonem. Na vás záleží, u které pojišťovny se přihlásíte. Díky fenoménu poslední doby – internetu si můžete během pár minut porovnat nabídku a zjistit, které je pro vás nejvýhodnější. Díky povinnému ručení se nemusíte obávat, že když při cestě způsobíte nějakému jinému vozidlu škodu, budete ji muset uhradit z vlastní kapsy.

Havarijní pojištění není na škodu

Havarijní pojištění vám bude oporou, jestliže vzniknou nejen během dovolené na vašem vozidle nějaké škody v důsledku havárie. Ale nejen to. Pojistí vás i proti krádeži nebo třeba proti tomu, že bude vaše vozidlo zneužito někým jiným. Rovněž žádné přírodní živly vás už nemusí děsit. A za ten pocit klidu to rozhodně stojí. Navíc pokud po určitou dobu nebudete čerpat žádné peníze z vašeho pojištění, tzn. k žádné „havarijní situaci“ u vás nedojde, část vložených prostředků se vám vrátí.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Home Credit online půjčka

Home Credit online půjčka

Spolehlivá Home Credit půjčka online je snadno dosptupná všem, kteří o ni zažádají. Tzn., že vše potřebné vyřídíte všude, kde se dokážete připojit na internet a kde můžete telefonovat. Pak už nic nestojí v cestě tomu, aby peníze brzy došly na váš účet.