verze pro tisk

Exekuce nemovitosti a následné vystěhování

13. březen 2012 Exekuce nemovitosti a následné vystěhování

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil oznámil novinku v oblasti exekucí, které bude zvýhodňovat menší dlužníky. Ti, kteří dluží do deseti tisíc korun, od 1. března budou po obdržení exekuční výzvy a následného splacení dluhu do patnácti dnů, platit poloviční poplatky za exekutora. Krácení exekutorských odměn ovšem není samozřejmostí, je podmíněno právě rychlou splátkou dluhu a dobrovolně ho zaplatí.

Reklama

Toto je pro malé dlužníky velmi motivující, protože plná výše poplatku za exekutora činí 6500 korun. Nově tedy budou platit pouze 3 250 korun. Exekutoři i právníci se proti tomu bouří, protože se jim kvůli tomu budou krátit odměny.

Další inovace se chystá na rok 2013 a týká se předžalobních výzev, které budou od tohoto data povinností pro věřitelovy advokáty. Zde ovšem nastává problém, protože dlužníci se mohou často stěhovat, ovšem bude možnost jim tento domunet odelsat i na e-mail.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Exekuce a dražba nemovitosti

Exekuce a dražba nemovitosti

Exekuce a dražba nemovitosti představuje poslední variantu řešení problémů se splácením finančních pohledávek. I absolutně neřešitelná situace však může mít svá východiska. Možností může být třeba úvěr na exekuce.

Půjčky se zástavou nemovitosti

Půjčky se zástavou nemovitosti

Půjčky se zástavou nemovitosti jsou určeny klientům, kteří vlastní nějakou nemovitost, jíž je úvěr zajištěn. Maximální výše takovéto půjčky je pak dána tím, na kolik je odborníkem odhadnuta cena nemovitosti, která má být předmětem zástavy.


Refinancování půjčky versus exekuce

Refinancování půjčky versus exekuce

Co je to vlastně refinancování půjčky? A jak vám to může pomoci vyřešit situaci, kdy nemáte peníze na pravidelné měsíční splátky? To jsou otázky, které napadají ty, kteří mají finanční závazky ať už u bankovních, nebo nebankovních společností a dostali se do tíživé finanční situace.

Konsolidace dluhů

Konsolidace dluhů

Konsolidace dluhů může představovat účinnou pomoc, jak se dostat z finančních problémů. A to dokonce i v případě, že klientovy problémy už přerostly do velkých rozměrů a hrozí mu např. exekuce. I na takovéto zapeklité situace najdou finanční poradci zvoleného peněžního ústavu řešení.