verze pro tisk

Exekuce

8. srpen 2010 Exekuce

Nabídky nejrůznějších půjček, spotřebitelských úvěrů a hypoték jsou denním chlebem každého z nás. Všechno je v životě obtížné, ale nic nejde tak snadno jako opatřit si nějaké peníze na dluh. Lidé žijí ve stylu tady a dnes, a tak to mnohdy vypadá, jakoby své závazky nemuseli nikdy splatit. Přijde-li jim do schránky nějaká ta složenka či výzva k zaplacení pohledávky, jednoduše ji hodí do koše a v duchu hesla po nás potopa očekávají, že se vše nějak vyřeší samo. To opravdu vyřeší. Ale vystřízlivění z klamu může být opravdu bolestivé. Finanční pohledávky se nikdy nikam neztrácejí, naopak rostou, kumulují se a zadělávají na další problémy. Exekuce už je pak jenom hořkou tečkou za nezodpovědností a rozmařilostí.

Reklama

Exekuce jako hořká realita

Mnozí z těch, kteří zažili návštěvu exekutora na vlastní kůži, ani nemusí být „hříšníky“. Své pohledávky poctivě splácí, ale třeba se jen někomu v minulosti zaručili za úvěr. Pokud dotyčný přestal řádně splácet, je pro věřitele mnohem jednodušší uhodit na ručitele než honit po světě nespolehlivého dlužníka. Obecně se dá tedy říci, že exekuce se může stát realitou pro každého z nás. Základem prevence je informovanost. Nedejte na báchorky o tom, že majetek převedete na někoho jiného a veškeré vybavení bytu označíte jako vlastnictví jiného rodinného příslušníka nebo jako půjčené od kamarádů. Exekutor má právo zabavit vše, co považuje za vlastnictví dlužníka. Ten pak musí teprve zpětně doložit, že zabavená věc není v jeho vlastnictví. Exekutor nemůže zabavit pouze základní věci (postel, sporák, stůl, židli, snubní prstýnek, hotovost do 1 000 Kč apod.) či věci, které slouží k výkonu povolání nebo podnikání. Může vám také obstavit účet (a to i v případě, že se jedná o důchodce, nezaměstnaného či někoho, kdo pobírá sociální dávky, exekuce spadá na každý příjem). Ani stavební spoření, penzijní připojištění a jiné finanční rezervy před ním nejsou v bezpečí. Exekuce tedy rozhodně není žádná legrace, ale tvrdá realita, která dokáže notně zkomplikovat život.

Exekuce a jak se jí vyhnout

Základem prevence je mít všechny své pohledávky v pořádku. Ale ani tak se nemusíte uchránit toho, že se nedostanete do problémů. Stačí, když se do něčeho zaplete váš manžel či manželka. Nepomůže ani rozvod. Dokonce ani smrt, protože nejen majetek, ale i dluhy se dědí. Vypadá to strašidelně, ale situace nemusí být tak bezvýchodná, jak se zdá. Nutné je prostě jen přistupovat k životu zodpovědně. Půjčky ano, ale jen pokud je jasné, že člověk je schopen je splatit. Exekuce se pak nemusíte obávat.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Exekuce a dražba nemovitosti

Exekuce a dražba nemovitosti

Exekuce a dražba nemovitosti představuje poslední variantu řešení problémů se splácením finančních pohledávek. I absolutně neřešitelná situace však může mít svá východiska. Možností může být třeba úvěr na exekuce.

Refinancování půjčky versus exekuce

Refinancování půjčky versus exekuce

Co je to vlastně refinancování půjčky? A jak vám to může pomoci vyřešit situaci, kdy nemáte peníze na pravidelné měsíční splátky? To jsou otázky, které napadají ty, kteří mají finanční závazky ať už u bankovních, nebo nebankovních společností a dostali se do tíživé finanční situace.


S půjčkou bez nahlížení do registru a zástavy je život snažší

S půjčkou bez nahlížení do registru a zástavy je život snažší

S půjčkou bez registru získáte peníze snadno a rychle, bez složité a nesrozumitelné smlouvy a bez toho, aby jste museli někam dojíždět. Sjednat půjčku není nic těžkého, je vhodná nejen pro zaměstnané, ale i ženy na MD, studenty nebo invalidní důchodc

Rychlá nebankovní půjčka na učet je rychle dostupné řešení

Rychlá nebankovní půjčka na učet je rychle dostupné řešení

Potřebujete půjčit peníze, ale nemůžete se obrátit na rodinu ani přátele? Rychlé nebankovní půjčky jsou vhodnou variantou pro všechny klienty. Rychlá nebankovní půjčka na učet vám vytrhne trn z paty. Můžete si vybrat půjčky dlouhodobé i krátkodobé.