verze pro tisk

Jak získat společnost, aniž byste spláceli základní kapitál

20. červen 2013 Jak získat společnost, aniž byste spláceli základní kapitál

Při zakládání společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti je nutné splácet z vlastních zdrojů základní kapitál. Ten v případě s.r.o. činí minimálně 200 tisíc korun, v případě a.s. pak 2 miliony korun. Tato povinnost je dána ze zákona.

Reklama

U s.r.o. však může být splácen postupně, je-li zde větší počet společníků, jestliže je pouze jeden, musí jej splatit celý.

Jak se vyhnout povinnosti splatit celý základní kapitál? Jednoduše tak, že si pořídíte ready made společnost, nebo zvolíte možnost zřízení firmy na klíč od externí společnosti. V tomto případě totiž jako klienti, kteří si pořizují již hotovou firmu, tedy ready made, základní kapitál nesplácíte.

Firmy na klíč mají i jiná pozitiva

To, že nemusíte splácet základní kapitál, zdaleka není jedinou výhodou, kterou přináší založení sro na klíč či nákup ready made společnosti. Dalším pozitivem je rychlost získání vlastní firmy.

Založení sro je poměrně zdlouhavý proces, o to složitější je pak ještě zakládání akciové společnosti. Pokud si firmu ale necháte založit na klíč, nebudete se muset se zařizováním sami trápit.

U ready made společností je hlavní předností rychlost získání vlastní firmy

V případě ready made je situace ještě lepší, neboť ta už vlastně existuje a je rovnou připravena k prodeji, má splněny všechny náležitosti, je potřeba pouze upravit údaje do Obchodníku rejstříku a dalších pár záležitostí, což lze ale vyřídit velmi rychle. Podnikat tak můžete doslova během několika hodin, maximálně dní.

Založení firmy na klíč a koupě ready made společnosti patří v současné době mezi nejeefektivnější a nejrychlejší způsoby zakládání společností.

Cena za založení společnosti s ručením omezeným přitom není nijak dramaticky vysoká, pohybuje se již od cca 20.000 Kč, u akciových společností je to pak logicky více, neboť zde je potřeba vykonat mnohem více úkonů k tomu, aby byly funkční.

Na míru lze zakládat také Evropské společnosti.

Komerční sdělení

-fil-

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Půjčka přes internet: Lze ji získat do 15 minut

Půjčka přes internet: Lze ji získat do 15 minut

Půjčka přes internet je v posledních letech velkým fenoménem. Dokazují i to pravidelné průzkumy mezi občany, kteří si tento typ půjčky velmi oblíbili. A je to dáno několika důvody. Mezi relativní novinku lze zařadit půjčku, kterou poskytuje Kredito24.

Online půjčky ihned

Online půjčky ihned

Studia, dovolené, vánoční dárky, či dluhy.. to vše a mnoho jiného lze v dnešní době řešit půjčkami. Žijeme v době bankovních i nebankovních institucí, předhánějících se v tom, která nabídce výhodnější půjčky, kupříkladu v nabídce České spořitelny


Americká hypotéka

Americká hypotéka

Americká hypotéka představuje jednu z možností, jak si pořídit úvěr třeba na bydlení. Jejím největším přínosem je, že je neúčelová, tzn., že klient nemusí dokládat, na co peníze použije. Podmínkou však je držba nemovitosti a také doklad toho, že klient bude schopen hypotéku splácet.

Půjčka na auto

Půjčka na auto

Potřebujete auto? Nebo už váš starý pojizdný miláček dosloužil? Ale co dělat, když do kapsy je hluboko a pořízení nového vozu není nejlevnější záležitostí. Řešením je půjčka na auto.