verze pro tisk

Je lepší řešit hypotéku s nebo bez pomoci hypotečního specialisty?

16. srpen 2012 Je lepší  řešit hypotéku s nebo bez pomoci hypotečního specialisty?

Vyplatí se řešit si hypotéku sám, nebo je lepší využít služeb nezávislého hypotečního specialisty? Právě výhody a nevýhody využiti služeb zprostředkovatelů hypoték jsou naším dnešním tématem.

Reklama

Nejprve si však definujme pojem „správný nezávislý hypoteční specialista“

Správný nezávislý hypoteční specialista pracuje s nabídkou všech, případně většiny hypotečních bank (některé banky s externími sítěmi jednoduše nespolupracují), nutností je však spolupráce s nejvýznamnějšími hráči českého hypotečního trhu, mezi ty v současné době patří Hypoteční banka, Česká spořitelna, Komerční banka a Raiffeisenbank. Vedle toho jsou samozřejmě nutné zkušenosti, bez těch to jednoduše nejde (resp. jde, nezkušenost zprostředkovatele se Vám však může docela prodražit). Správný nezávislý hypoteční specialista pak pracuje bez nároku na honorář vůči klientovi (jeho odměna plyne výhradně ze strany banky) a to i v případě, že se nakonec rozhodnete jeho služeb nevyužít. Právě nezávaznost nabídky je pak dalším charakteristickým rysem správného nezávislého hypotečního specialisty.

Výhody

Elementární výhodou správného hypotečního specialisty je fakt, že na jednání s ním můžete pouze vydělat, resp. ušetřit na hypotéce zprostředkované tímto hypotečním specialistou.

V případě, že Vám hypoteční specialista nabídne řešení, kterému nejsou schopni konkurovat v žádné z bank, ušetříte opravdu zajímavé peníze. Pokud Vám hypoteční specialista není schopen nabídnout opravdu ty nejvýhodnější podmínky, jednoduše od zprostředkování hypotéky přes něj upustíte, bez jakýchkoliv poplatků.

Nevýhody

Nevýhody jednání se správným hypotečním specialistou jednoduše neexistují. Pouze ve velmi omezeném počtu případů, kdy hypoteční specialista není schopen klientovi (Vám) poskytnout opravdu tu nejvýhodnější nabídku přicházíte o investici v podobě několika desítek minut svého času.

Může Vám hypoteční specialista nabídnout výhodnější podmínky než samotná banka?

Jak je vůbec možné, že Vám dokáže osoba mimo banku nabídnout výhodnější podmínky než samotná banka?

Hypoteční specialisté často pracují v rámci velkých zprostředkovatelských společností, které „dodávají“ bankám hypotéky v objemu stovek milionů korun měsíčně.

Samotná banka je pak velmi opatrná v tom, jak se k hypotečnímu specialistovi (resp. celé zprostředkovatelské společnosti) chová. U jednotlivce už je tomu jinak. Posuďte sami. Chtěli byste si rozhněvat někoho, kdo je zodpovědný za několik desítek procent Vaší produkce (odbytu), nebo náhodného kolemjdoucího, u kterého Váš vztah (obchodování) končí poskytnutím první (a poslední) hypotéky?

Jak najít správného nezávislého hypotečního specialistu?

To je otázka za všechny peníze :-) Jeden tip pro Vás však máme, zkuste ty spolupracující s webem PenizeNAVIC.cz, na kterém zároveň najdete hypoteční kalkulačku, která Vám navíc spočítá i přibližnou úsporu, které dosáhnete na splátce hypotéky spoluprací s těmito hypotečními specialisty. Samotnou kalkulačku včetně kontaktního formuláře pak najdete na této stránce .

No a jaká je vlastně odpověď na otázku z nadpisu? Lepší je řešit hypotéku s hypotečním specialistou. Ovšem pouze s takovým, který má široké portfolio bank, pracuje (vůči klientovi) bez nároku na odměnu a své nabídky považuje za nezávazné...

Takže vzhůru do vyjednávání...

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Neschopnost splatit hypotéku

Neschopnost splatit hypotéku

Dostat se dnes do takové situace, že nemáte na splácení hypotéky, není nic těžkého. Počet takových domácností roste. I taková situace se dá řešit. Je však nutné začít s řešením včas. Jinak by vás mohlo nepříjemně překvapit, že o dům či byt, který jste si na hypotéku pořídili, přijdete. Banky nabízej…

Tíží vás splácení půjček? Pomoci může refinancování u Equa bank

Tíží vás splácení půjček? Pomoci může refinancování u Equa bank

Pokud vám vadí příliš vysoké splátky u vaší půjčky, nebo máte více půjček najednou a pomalu se v nich ztrácíte, pak můžete zkusit refinancování půjčky. Tuto možnost nabízí kupříkladu Equa bank.


Než si pořídíte hypotéku

Než si pořídíte hypotéku

Potřebujete si půjčit peníze od banky, abyste si splnili svůj dávný sen o vlastním bydlení? Tento hypoteční úvěr nebo zkráceně hypotéka, se v drtivé většině poskytuje na delší čas. Zajišťuje se zástavním právem nemovitosti a pro její vyřízení.

Hypoteční banka a refinancování hypotéky

Hypoteční banka a refinancování hypotéky

Je mnoho důvodů, proč refinancovat nevýhodnou hypotéku. S žádostí o tento produkt se můžete obrátit i na Hypoteční banku. Pomůže vám přefinancovat nevýhodný úvěr, ušetřit peníze, nebo vytrhnout trn z paty, pokud jste se dostali do finančních potíží.