verze pro tisk

Penzijní fondy a jejich srovnání 2012

26. duben 2012 Penzijní fondy a jejich srovnání 2012

Pragmatická ekonomie nás učí, že pokud si snížíme životní standard dnes, můžeme ušetřené prostředky užít zítra a mít se tak lépe. V současné době toto platí obzvlášť, protože důchody se snižují a snižovat se ještě nejspíše budou. Není proto na škodu založit si penzijní připojištění, což je státem podporovaný spořící fond. Funguje tak, že do něj zpravidla měsíčně přispíváte určitou částkou, ke které vám něco přidá stát, peníze jsou dále zhodnocovány úrokem a podílem ze zisku penzijních fondů.

Reklama

Pojišťoven, které tento typ spoření nabízejí, je samozřejmě mnoho a všechny se snaží nalákat co nejvíce klientů. Na českém trhu to jsou například Axa, Generali, ING, Aegon a nebo Allianz. Pokud nemáte nejmenší tušení, jaký je mezi nimi rozdíl a moc se v této tematice neorientujete, je tu pro vás služba penzijní fondy srovnání nabízená na internetových stránkách topsrovnani.cz. Výhodou takového srovnání na internetu je to, že máte vše hezky na jednom místě: seznam dostupných pojišťoven, výpis jejich kladů i odkazy na produktové stránky jednotlivých pojištění. Pokud by vám toto nestačilo, můžete se porozhlédnout třeba i na nejrůznějších internetových fórech – je ale jasné, že tento způsob výběru vhodného penzijního fondu je rychlejší a také pohodlnější.

Srovnávat penzijní fondy můžete podle vícero kritérií, na prvním místě pro vás ale asi bude úroková míra, tedy jak velkou částku vám vaše spoření vynese. Pojišťovny se vedle toho snaží nalákat i na další služby, jako je on-line přístup k účtu, slevy na dalších pojištěních nebo USB flash disky jako dárek. Pragmatické ale je podívat se na to, jaké poplatky si pojišťovna za co účtuje.

Každá pojišťovna má zkrátka svá pro i proti a je jen na vás, co pro vás bude důležitější a co si nakonec vyberete.

Nicméně, nejlepší doba pro výběr vhodného pojištění je ještě před třicátým rokem života. Platby na vaše důchodové pojištění vás sice budou provázet celý život, jak už ale bylo naznačeno – ve stáři jako když najdete. Doba se navíc mění a v blízké budoucnosti nebude jeho uzavření tak výhodné jako dnes, proto není na co čekat.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Výpočet hypotéky

Výpočet hypotéky

Nemusíte chodit do banky ani složitě hledat finančního poradce, abyste si spočítali, na kolik vás vyjde hypotéka. Výpočet hypotéky je totiž docela snadný. S hypoteční kalkulačkou to zvládne úplně každý.

Nebankovní půjčky přehledně. Srovnejte si více než 60 půjček

Nebankovní půjčky přehledně. Srovnejte si více než 60 půjček

Do finančních potíží se dnes může dostat skoro každý. V momentě, kdy je člověk zcela bez peněz, nebo nutně potřebuje finance na zaplacení důležitých výdajů, se většinou nejdříve ze všeho obrací na rodinu, přátele nebo známé. Pokud ale nemáte nikoho,


Půjčky bez potvrzení o příjmu a bez ručitele

Půjčky bez potvrzení o příjmu a bez ručitele

Lidé, kteří přijdou do banky a chtějí si půjčit peníze, často odchází zklamaní, neboť zjistí, že by na půjčky potřebovali ručitele. Často se také stává, že po nich jejich banka vyžaduje potvrzení o příjmu, jehož získání u zaměstnavatele může být velmi nepříjemnou záležitostí. Asi jen málokdo si přej…

Rychlé půjčky bez registru: Profi Credit

Rychlé půjčky bez registru: Profi Credit

Každý se občas může dostat do situace, kdy potřebuje půjčit větší či menší obnos peněz. Jenže ne všichni lidé mají to štěstí, že jim půjčí banka. Kde potom peníze shánět? Trh je přesycen různými firmami, které nebankovní půjčky nabízí. Některé jsou ovšem méně solidní. Pokud si však půjčíte u Profi …