verze pro tisk

Pojištění ano, či ne

28. květen 2010 Pojištění ano, či ne

Je nejistá doba. Říkají lidé, píše se v médiích apod. Nejspíš nejistá je, i když lidé to v podstatě říkají pořád. S pocitem nejistoty však vzkvétá obchod s pojištěním, které nabízí jistotu ve světě, kde nic není pevně dáno. Pojistit se dá úplně všechno. Život, byt, auto či jiný majetek, zdraví, zaměstnání, zkrátka na co si vzpomenete. Možná máte pocit, že platit si pojištění znamená jen zbytečně vyhazovat peníze, ale pravda to úplně není. Jistě, živíte ze svých peněz pojišťovnu se všemi jejími zaměstnanci, to ano. Jistě musí být takový podnik pro ty, jež ho vedou, ziskový a pro vás tím pádem ztrátový, jinak by to nedávalo smysl. Na druhé straně dobře nasmlouvané pojištění vás doopravdy dokáže zajistit pro případ, že vás postihne nějaká katastrofa. Ať už na zdraví, životě, nebo majetku.

Reklama

Životní pojištění

Pojistit si vlastní život není žádná rozmařilost. Naopak je to zodpovědný přístup. Zejména pokud máte rodinu a jste jejím hlavním živitelem. Člověk nikdy neví, co ho v životě potká. Pokud si zvolíte vhodný typ pojištění, i v případě, že se vám po celý život nic nestane, ušetříte si poměrně pěknou sumičku peněz. Některé typy životních pojištění přinášejí s sebou možnost investovat část financí, což vám opět může přinést další zisky. Většina pojistných smluv je formulována tak, že umožňují další doplňování sjednaných bodů. Takže podle aktuální situace můžete své pojištění rozšířit o další rozsah. Pojistit se mohou i děti a osoby staršího věku. Životní pojištění se netýká jen smrti, ale právo na finanční odškodnění máte i v případě vážných i méně vážných úrazů, anebo i v případě „pouhé“ pracovní neschopnosti. Pojistná smlouva je vždy přizpůsobena konkrétním požadavkům zákazníka. Pokud se člověk chystá na cestu do zahraničí, samozřejmostí by mělo být cestovní pojištění.

Reklama

Pojištění odpovědnosti

Vykonáváte povolání, kdy vám dnes a denně hrozí, že můžete (neúmyslně) způsobit zaměstnavateli nějakou škodu, kterou byste museli v budoucnu zaplatit z vlastní kapsy? Pak právě pro vás je určeno pojištění odpovědnosti. I když si možná myslíte, že je to jen vyhazování peněz, mýlíte se. Je spoustu takových, kteří se díky tomuto pojištění dostali z pěkné bryndy. Škodu zaměstnavateli může způsobit při výkonu povolání téměř každý, např. i kuchař. Pak se pojištění více než hodí.

Pojištění na cokoli

Druhů pojištění je opravdu mnoho. Některá jsou povinná (např. povinné ručení v případě vlastnictví automobilu, zčásti i sociální pojištění), jiná ne. Každopádně nikdy se asi nemůžete pojistit úplně proti všemu, co vás potká. Některá pojištění by však měla být samozřejmostí. Peníze nedokáží vrátit zdraví, život, majetek, na kterém nám záleželo. Ale dokáží alespoň trochu ulehčit alespoň od hmotných starostí.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Služby banky ČSOB pro občany a podnikatele

Služby banky ČSOB pro občany a podnikatele

Banka ČSOB patří mezi největší bankovní instituce v České republice. Nabízí nepřebernou škálu služeb pro fyzické osoby i podnikatele. Klienti tak mohou díky této bance spravovat svoje finance, spořit, zařizovat si různé druhy pojištění a sjednávat si další produkty za výhodných podmínek.

ČSOB hypotéka

ČSOB hypotéka

ČSOB hypotéka vám může dopomoci k vlastnímu bydlení nebo k rekonstrukci toho stávajícího. Partnerem vám bude i v případě, že již máte vyřízen nějaký úvěr, který však pro vás jako klienta není dvakrát výhodný. Jedná se o refinacování hypotéky.


Půjčka Credium

Půjčka Credium

Půjčka Credium je tady pro všechny, kteří potřebují půjčit peníze, ale nechtějí uvádět účel, na který je použijí. Jedná se o půjčku nebankovní, proto pro mnohé představuje jednu z posledních možností, jak získat finanční částku, kterou nutně potřebují.

Expres půjčka

Expres půjčka

Expres půjčka od GE Money je opravdu rychlá půjčka. A nejen to. Je i jinak pro klienta výhodná. Předně bere v potaz jeho přání a potřeby. Je přesně taková, jakou ji klient poteřbuje mít.