verze pro tisk

Porovnání povinného ručení

12. květen 2011 Porovnání povinného ručení

Velmi diskutovaným typem pojištění jistě povinné ručení. Právě tento druh pojištění je hodně diskutovaný hlavně z toho důvodu, že se jedná prakticky o pojištění, které musí člověk platit povinně. Pokud povinné ručení někdo nezaplatí, tak je velmi pravděpodobné, že bude mít obrovské problémy. Tyto nepříjemnosti mohou být různého charakteru.

Reklama

Nezaplatit povinné ručení se nevyplácí

V první řadě je nutné zmínit zejména penále, která je nutné uhradit při neplacení. Jinak ale mohou být neplatiči pojistného také pokutování příslušníky Policie České republiky. Velmi nepříjemné je zejména to, že při konkrétní dopravní nehodě, u které je člověk viníkem, dojde k tomu, že bude muset nahradit škodu na vozidel poškozeného sám. Tato škoda je často poměrně velká, a tak je rozhodně ideální povinné ručení uzavřít.

Povinné ručení od pojišťovny

Nejedná se o žádnou půjčku, jako je třeba životní pojištění, kterou by nebylo nutné zaplatit. Povinné pojištění nabízí velké množství pojišťoven, které mají pochopitelně rozdílné ceny a také rozdílné služby. Určitě neplatí to, že čím levnější je povinné ručení, tím je situace ideálnější. Některé pojišťovací společnosti mají například velmi málo propracovaný systém asistenčních služeb. To je pochopitelně pro klienta ne zrovna potěšitelná zpráva.

Povinné ručení na internetu

Často je také nepříjemné, že některé pojišťovny nedisponují dostatečným počtem kamenných poboček. Rady přes internet jsou sic mnohdy poměrně cenné, ale pokaždé nemusí být úplně užitečné. Ideální je zejména povinné ručení porovnání. Pokud si člověk potřebuje zjistit ceny pojišťoven pro povinné ručení, je možné využít přímo konkrétních stránek těchto společností anebo zvolit web, který umožní porovnání všech pojišťoven najednou. Kvalitní internetové stránky určitých společností jsou tohoto bez problémů schopny.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Česká spořitelna a její osobní účet

Česká spořitelna a její osobní účet

Jednou z tradičních bankovních společností působících na území České republiky je určitě Česká spořitelna. Jedná se o tradiční bankovní společnost, která se vyznačuje vysokou stabilitou a také spolehlivostí. Tu zaručuje zejména to, že Česká spořitelna je součástí obrovské finanční skupiny Erste, kte…

Půjčte si i bez potvrzení příjmu

Půjčte si i bez potvrzení příjmu

Získat nějaké finanční prostředky i bez potvrzení příjmu není zrovna až tolik jednoduché, jak by se mohlo zdát. Bankovní společnosti velmi často potřebují nějaké záruky, bez kterých prostě a jednoduše finanční prostředky nikomu nepůjčí.


Půjčky před výplatou řeší finanční potíže

Půjčky před výplatou řeší finanční potíže

Do výplaty chybí ještě několik dní a vy již nemáte finanční prostředky? Slyšeli jste o půjčkách před výplatou, ale nevíte, kterou si vybrat nebo si nejste jisti tím, jak tyto půjčky fungují? Vše je velice jednoduché. Protože se jedná o online půjčky,

Produkty společnosti Ferratum

Produkty společnosti Ferratum

Půjčky jsou v současné době velmi diskutovanou záležitostí, jelikož penízen potřebují prakticky všichni a vybírat je možné mezi velkým množstvím poskytovatelů úvěrů. V první řadě jsou jimi banky, které ovšem nepůjčí každému člověku.