verze pro tisk

Řecko krize zasáhla ve špatnou dobu

31. květen 2010 Řecko krize zasáhla ve špatnou dobu

Finanční krize v Řecku je tématem, které je stále v kurzu. Strach, že by situace v našem státě mohla také dojít tak daleko, ovlivnil dokonce i výsledky posledních voleb. Řecko se díky neúspornému hospodaření dostalo až na samé dno a reálně mu hrozil státní bankrot. Jen díky pomoci ostatních státu Evropské unie se možná podaří zabránit nejhoršímu. I když záleží hodně na řecké vládě, zda půjčené peníze dokáže použít správným směrem. Tato situace se však promítla i na české finanční trhy. Výsledkem krize v Řecku je oslabování koruny, a tak není divu, že se mnozí začínají obávat, aby dopad této události nebyl daleko hlubší.

Reklama

Krize v Řecku a my

Odborníci se shodují, že v současné době není se čeho obávat. Finanční krize v Řecku by se neměla nijak drasticky u nás projevit. Spíše se shodují na tom, že se jedná o memento. A to v tom smyslu, že když se špatně hospodaří se státními penězi, výdaje jsou několikanásobně větší než příjmy, zpravidla to má takovýto konec. Ani pokud by se krize rozšířila na Španělsko a Portugalsko (což byly hlavní obavy ze strany Evropské unie a zároveň nejsilnější motivace Řecku pomoci), se nemusí Češi v podstatě ničeho obávat. Jde pouze o to poučit se z chyb druhých. Je však třeba počítat se zpomalením ekonomického růstu, a to nejen u nás, ale i jinde v Evropě.

Reklama

Kdo je vinen

Krize v Řecku má z části své kořeny i v přijetí eura. To znamená jakési memento i pro naši zemi. Díky nové evropské měně získalo Řecko lepší a levnější přístup k úvěrům. K tomu si připočtěme morálku v duchu po nás potopa (ve smyslu unie to tak nenechá). Stav, ve kterém se dnes Řecko nachází, je víc než poučný i pro vývoj u nás. Stejně jako musí Řecko přistoupit k důchodové reformě, ani my nejsme výjimkou. Totéž platí i o nadbytečných výdajích ve státní správě. Právě v duchu těchto hesel se nesly i letošní předvolební kampaně.

Ekonomická krize a turismus

Finanční situace v Řecku zajímá mnohé už z toho důvodu, že se blíží doba dovolených a právě Řecko je tradiční baštou cestovního ruchu. Je mnoho takových, kteří ač do Řecka jezdili každoročně, nyní váhají, zda raději nezvolit jinou zemi. Odborníci se však shodují, že na kvalitě služeb poskytovaných turistům by se nemělo nic změnit. Už jenom proto, že z cestovního ruchu žije velké procento Řeků. I proto má tento stát zájem na tom, aby veškeré pochyby, které snad dnes existují, byly rázně potlačeny. Žádné výrazné navýšení cen tak s největší pravděpodobností nenastane.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Hypotéka Komerční banky

Hypotéka Komerční banky

Hypotéka Komerční banky v reklamních kampaních vystupuje jako jednička na trhu. Je tomu doopravdy tak, anebo se jedná o chytrý tah mající přilákat důvěřivé klienty? Pravda je, že hypotékou Komerční banky neprohloupíte. Je opravdu flexibilní a přizpůsobí se vašim požadavkům nejen při sjedávání smlouv…

Zprostředkování hypotéky zdarma: Jak na to?

Zprostředkování hypotéky zdarma: Jak na to?

Při sjednávání hypotéky máte několik možností. Zdaleka ne všechny se však vyplatí. Při neopatrném postupu se totiž může stát, že za hypotéku zaplatíte nemalé finanční prostředky ještě před tím, než vám vůbec bude poskytnuta. V tomto článku se doz


Půjčky pro OSVČ

Půjčky pro OSVČ

Půjčky pro OSVČ poskytují finanční prostředky podnikatelům. Lze volit variantu bankovní, anebo nebankovní půjčky. Dalšími kritérii jsou úroky, nejnižší a nejvyšší možná výše, bezúčelovost atd.

Půjčka na mateřské

Půjčka na mateřské

I na mateřské dovolené si můžete půjčit peníze. Půjčka na mateřské je snadno dostupná. Půjčit si můžete i vyšší částky. Celou záležitost lze vyřídit po internetu.