verze pro tisk

Výhody a nevýhody osobního bankrotu

26. duben 2012 Výhody a nevýhody osobního bankrotu

Insolvence fyzických osob je uzákoněno teprve od roku 2008, ale již do dnešní doby se stalo jedinou možností pro spousty lidí a rodin. V čem je vlastně podstata tohoto oddlužení? Hlavním smyslem tohoto způsobu je sjednocení půjček do jedné. Jedná se o formu, kdy dlužník po dobu 5 let předává veškeré finance co má věřitelům.

Reklama

Pro získání oddlužení fyzické osoby musí dlužní splňovat několik daných podmínek. Všechny podmínky jsou dané zákony. Lze v tomto způsobu, kdy se stát snaží pomoct v nouzi hledat jak výhody, tak i nevýhody. Už ta situace, kdy dlužníkovi hrozí exekuce a ztráta veškerého zázemí a majetku je nepříjemná. Avšak, alespoň je tu malé světélko naděje věřit v lepší zítřky a mít klidné spaní. Jednou z těch největších výhod je, že po podání návrhu příslušnému krajskému soudu, zaniká právo pro exekuci. Tím pádem je dlužník, alespoň po dobu řízení chráněn pocitem, že jeho majetek je v bezpečí. Pokud soud rozhodne ve prospěch a označí dlužníka v úpadku, dlužníkovi nehrozí po celou dobu exekuce. Dobou úpadku se myslí 5 let. Po tuto dobu dlužník veškeré své finance předává na splacení dluhu. Zůstává mu jen životní minimum. Další z výhod je možnost odpuštění dluhu. To v případě pokud věřitel nebyl zajištěn. To znamená, pokud nebylo sepsáno zástavní právo, například na nemovitost.

Z nevýhod lze brát v úvahu kontroly, které jsou po celou dobu bankrotu. Osobní bankrot se týká jen osob, které nevykonávají podnikatelskou činnost, tím pádem se nevztahuje ani na dluhy, zapříčiněné podnikáním.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky se v posledních letech staly fenoménem, o čemž svědčí i velké množství smluv uzavřených mezi poskytovateli a žadateli. Setkat se s nimi lze prakticky všude v kterýchkoli médiích. Nejčastěji se ovšem jedná o internet, který je doslov

Servis 24 internetbanking: Jaké jsou výhody služby České spořitelny?

Servis 24 internetbanking: Jaké jsou výhody služby České spořitelny?

Servis 24 internetbanking umožňuje ovládání vašich účtů kdykoli si vzpomenete. Služba je snadno dostupná na území celé České republiky i v zahraničí. Kdykoli a kdekoli tak můžete mít přehled o všem, co se s vašimi financemi děje.


Výhody SMS půjčky

Výhody SMS půjčky

Rychlá SMS půjčka vždy vyřeší vaše drobné finanční problémy. Potřebujete-li překonat jen pár dní do výplaty, tak není co řešit. Již se nemusíte obávat nečekaných výdajů, existuje způsob, jak je rychle a elegantně vyřešit.

Internetbanking Poštovní spořitelny: Jak jsou výhody a možnosti?

Internetbanking Poštovní spořitelny: Jak jsou výhody a možnosti?

Poštovní spořitelna internetbanking je služba určená pro klienty, kteří chtějí být samostatní, nezávislí a hlavně informovaní o pohybech na svém účtu dvacet čtyři hodin denně. Její zřízení je snadné. I vy tak můžete užívat výhod, které tato služba přináší.