verze pro tisk

Výhody penzijního připojištění

2. červen 2011 Výhody penzijního připojištění

Penzijní připojištění patří mezi produkty, které nabízejí poměrně velké množství výhod. O tomto faktu ostatně svědčí i to, že si penzijní připojištění sjednává stále více lidí. Skutečnost je taková, že v dohledné době již důchody rozhodně nebudou v takové podobě, v jaké se nacházejí v dnešní době. Tato situace je v podstatě nad slunce jasná a mnozí lidé již s touto variantou počítají a penzijní připojištění si sjednávají.

Reklama

Základní výhoda tohoto druhu spoření tkví tedy bezesporu v tom, že penzijní připojištění nabízí státní příspěvek. Ten se pochopitelně odvíjí od toho, jak vysokou částku v měsíčním intervalu konkrétní klienti spoří. Jestliže jde o vysoké částky, logicky se také zvyšuje příspěvek státu. Jinak je třeba také poznamenat, že penzijní připojištění je hodně výhodné i z toho pohledu, že na něj přispívá také nejeden zaměstnavatel.

Pokud má již člověk na svém penzijním připojištění příspěvek od státu a také od zaměstnavatele, jedná se o velmi výhodné spoření. Penzijní připojištění v současné době nabízí spousta pojišťovacích a bankovních společností. Typická je v tomto ohledu například Česká spořitelna anebo Komerční banka. Záleží pouze na daném klientovi, který se rozhodne logicky pro takovou společnost, jež mu bude dávat co největší výhody k jeho penzijní pojistce.

Mimo tyto zmiňované výhody bychom určitě neměli zapomenout také na zvýhodnění v daňové oblasti. Jestliže bude příspěvek na penzijní připojištění od konkrétního člověka přesahovat částku ve výši 6000 korun, tak dostane tento klient možnost všechny finanční prostředky, které převýší tuto částku odepsat z daní. Co se týká hranice v odpočítávání z daní, tak ta je stanovena na 12 000 korun. Pokud se ptáte, z jaké částky je možné dosáhnout maximálního možného odpočtu, tak jde o částku 18 000 korun.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Výhody SMS půjčky

Výhody SMS půjčky

Rychlá SMS půjčka vždy vyřeší vaše drobné finanční problémy. Potřebujete-li překonat jen pár dní do výplaty, tak není co řešit. Již se nemusíte obávat nečekaných výdajů, existuje způsob, jak je rychle a elegantně vyřešit.

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky se v posledních letech staly fenoménem, o čemž svědčí i velké množství smluv uzavřených mezi poskytovateli a žadateli. Setkat se s nimi lze prakticky všude v kterýchkoli médiích. Nejčastěji se ovšem jedná o internet, který je doslov


Internetbanking Poštovní spořitelny: Jak jsou výhody a možnosti?

Internetbanking Poštovní spořitelny: Jak jsou výhody a možnosti?

Poštovní spořitelna internetbanking je služba určená pro klienty, kteří chtějí být samostatní, nezávislí a hlavně informovaní o pohybech na svém účtu dvacet čtyři hodin denně. Její zřízení je snadné. I vy tak můžete užívat výhod, které tato služba přináší.

Servis 24 internetbanking: Jaké jsou výhody služby České spořitelny?

Servis 24 internetbanking: Jaké jsou výhody služby České spořitelny?

Servis 24 internetbanking umožňuje ovládání vašich účtů kdykoli si vzpomenete. Služba je snadno dostupná na území celé České republiky i v zahraničí. Kdykoli a kdekoli tak můžete mít přehled o všem, co se s vašimi financemi děje.