verze pro tisk

Vyřešení financí po rozvodu

25. duben 2013 Vyřešení financí po rozvodu

Rozvod je nepříjemnou situací, kterou však řeší prakticky již každé druhé manželství, jež bylo uzavřeno v České republice. Zvyšující se počet rozvodů je problémem, který má již dlouhodobý charakter.

Reklama

Podání žádosti o rozvod

Lidé, kteří se chtějí rozvést, musejí provést několik zásadních úkonů. Manželství prostě nelze zrušit ze dne na den, jak se někteří z nás mylně domnívají. Je zapotřebí dodržet veškerá zákonná ustanovení a právní předpisy. Způsobem, jak podat žádost o rozvod, se zabývá Občanský soudní řád. Vzhledem k tomu, že se neočekává, že každý jedinec bude ovládat zákonné předpisy, je vhodné si při této příležitosti najmout služby advokátní kanceláře, případně kontaktovat nějakou společnost, která se zabývá poradenskou činností v oblasti rozvodů a následného vypořádání společného jmění manželů.

Vypořádání společného jmění

Právě vypořádání společného jmění manželů je problémem, který je dosti často třaskavým a ožehavým tématem. Zejména v situaci, kdy manželé během svého soužití nabyli velký společný majetek, mohou být spory o vypořádání opravdu složitou záležitostí, na kterou se opravdu hodí spíše armáda právníků. Ten, kdo si zvolí vlastní cestu, může být v konečné fázi nemile překvapen.

Vypořádání se týká i závazků vůči třetím osobám

Velké spory ohledně vypořádání společného jmění manželů mohou ale nastat i v jiných, daleko krušnějších situacích. V poslední době například roste počet případů, kdy se při majetkovém vyrovnání řeší exekuce. Je totiž jasné, že do společného jmění manželů patří nejen aktiva, ale také závazky. I na tuto problematiku myslí zákonná úprava. V této situaci je obzvláště vhodné si nechat radit od zkušených poradců a nechat se zastupovat zkušenými advokáty.

Vyřešení financí po rozvodu může být problémem, který se potáhne hodně dlouhou dobu. Jen při spolupráci s odborníky budete mít jistotu, že nic nebude opomenuto a společné jmění bude rozděleno skutečně spravedlivě.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Bezva půjčky

Bezva půjčky

Rádi byste si půjčili peníze, ale v bankách se s vámi nebaví? V tom případě se podívejte na webové stránky, které vám představí několik možností, jak se k penězům dostat velmi rychle a prostě jednoduše.

Nebankovní půjčky Provident

Nebankovní půjčky Provident

V životě nastanou i situace, kdy je nedostatek financí. Může se jednat o menší finanční částky, ale také o větší obnos financí. Pokud právě vy potřebujete půjčit menší obnos peněz, zkuste si sjednat snadnou půjčku společnosti Ferratum.


Konsolidace dluhů

Konsolidace dluhů

Konsolidace dluhů může představovat účinnou pomoc, jak se dostat z finančních problémů. A to dokonce i v případě, že klientovy problémy už přerostly do velkých rozměrů a hrozí mu např. exekuce. I na takovéto zapeklité situace najdou finanční poradci zvoleného peněžního ústavu řešení.

Půjčka pro každého

Půjčka pro každého

Půjčka pro každého je přesně to, co hledáte, pokud potřebujete nutně peníze, ale všude vás odmítli s žádostí o úvěr. Je snadno dostupná. Nemusíte nikam chodit, všechno pohodlně vyřídíte z domova.