verze pro tisk

Bankovní půjčky

Reklama

Banky nabízí svým klientům celou řadu produktů, mezi něž se řadí také bankovní půjčka neboli úvěr. Tento produkt je nejvyužívanější. Jedná se o poskytnutí peněžních prostředků na dosavadní potřeby, které si nemůžete za vlastní finance koupit. Bankovní půjčky musí klient pravidelně splácet a neměl by se opozdit, pak by mu hrozilo zapsání do registru dlužníků. Úvěry klient vrací do určitého data, avšak také platí ještě úroky, což je cena za půjčení peněz. Úrok je sazba nejčastěji vyjádřená v procentech a každý dlužník tuto cenu musí zaplatit.

Banky nabízí mnoho druhů úvěrů, podle čehož se pak odvíjí nejen sazby, ale také doba trvání. Jsou poskytovány půjčky od pár tisíc korun, přičemž horní hranice není stanovena. Banky jsou totiž schopné půjčit částku pohybující se v milionech korun. Jestliže však vyhledáváte neúčelovou bankovní půjčku, pak se jedná o částku maximálně 600 tisíc korun, která musí být splacena maximálně do sedmi let.

Bankovní půjčky jsou charakteristické hned několika specifikacemi, které nenajdete v nebankovním sektoru. Banky považují za důležité řádné splácení půjčky. Než je žadateli půjčka poskytnuta, je nejdříve prověřen, protože vymáhání finančních prostředků stojí banky mnoho peněz. Jelikož bankovní společnosti nechtějí podstupovat velká rizika, je s vyřízením úvěru spojeno mnoho administrace. Klient musí splňovat dané požadavky, aby půjčku dostal.

Bankovní půjčky

Protože je každý klient prověřen, bankovní půjčky jsou levnější a mohou se chlubit nižším úrokem, než jsou úroky u nebankovních půjček. Proto lidé, kteří splňují veškeré požadavky, raději využijí úvěru od banky. Co je však důležité splňovat? Prvotní specifikací je bonita žadatele neboli schopnost splácení klienta. Dalším požadavkem je zajištění bankovních půjček. Obvykle u nižších částek to není povinné, ale v případě vyšší částky jsou vyžadováni až dva ručitelé. Banka také nahlíží do registru dlužníků, v níž je evidován každý, kdo měl v minulosti problém se splácením.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!