verze pro tisk

Bankovní půjčky

16. červen 2011 Bankovní půjčky

Banky nabízí svým klientům celou řadu produktů, mezi něž se řadí také bankovní půjčka neboli úvěr. Tento produkt je nejvyužívanější. Jedná se o poskytnutí peněžních prostředků na dosavadní potřeby, které si nemůžete za vlastní finance koupit. Bankovní půjčky musí klient pravidelně splácet a neměl by se opozdit, pak by mu hrozilo zapsání do registru dlužníků. Úvěry klient vrací do určitého data, avšak také platí ještě úroky, což je cena za půjčení peněz. Úrok je sazba nejčastěji vyjádřená v procentech a každý dlužník tuto cenu musí zaplatit.

Reklama

Banky nabízí mnoho druhů úvěrů, podle čehož se pak odvíjí nejen sazby, ale také doba trvání. Jsou poskytovány půjčky od pár tisíc korun, přičemž horní hranice není stanovena. Banky jsou totiž schopné půjčit částku pohybující se v milionech korun. Jestliže však vyhledáváte neúčelovou bankovní půjčku, pak se jedná o částku maximálně 600 tisíc korun, která musí být splacena maximálně do sedmi let.

Bankovní půjčky jsou charakteristické hned několika specifikacemi, které nenajdete v nebankovním sektoru. Banky považují za důležité řádné splácení půjčky. Než je žadateli půjčka poskytnuta, je nejdříve prověřen, protože vymáhání finančních prostředků stojí banky mnoho peněz. Jelikož bankovní společnosti nechtějí podstupovat velká rizika, je s vyřízením úvěru spojeno mnoho administrace. Klient musí splňovat dané požadavky, aby půjčku dostal.

Protože je každý klient prověřen, bankovní půjčky jsou levnější a mohou se chlubit nižším úrokem, než jsou úroky u nebankovních půjček. Proto lidé, kteří splňují veškeré požadavky, raději využijí úvěru od banky. Co je však důležité splňovat? Prvotní specifikací je bonita žadatele neboli schopnost splácení klienta. Dalším požadavkem je zajištění bankovních půjček. Obvykle u nižších částek to není povinné, ale v případě vyšší částky jsou vyžadováni až dva ručitelé. Banka také nahlíží do registru dlužníků, v níž je evidován každý, kdo měl v minulosti problém se splácením.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Půjčky Provident: Rychlé půjčky online

Půjčky Provident: Rychlé půjčky online

Hledáte výhodnou půjčku bez skrytých poplatků? Potřebujete peníze právě teď? Provident chápe, že vaše výdaje, či nesplněné sny nepočkají. Podmínky smlouvy i administrativa půjčky byla maximálně zjednodušena. Žádost o vaši půjčku může být u Providentu

Půjčky pro OSVČ

Půjčky pro OSVČ

Půjčky pro OSVČ poskytují finanční prostředky podnikatelům. Lze volit variantu bankovní, anebo nebankovní půjčky. Dalšími kritérii jsou úroky, nejnižší a nejvyšší možná výše, bezúčelovost atd.


Jak mohou být nebankovní půjčky rychle vyřízeny

Jak mohou být nebankovní půjčky rychle vyřízeny

Nebankovní půjčky jsou vhodné ve chvíli, kdy z nějakých důvodů nemůžete zažádat o půjčku u své banky. Bankovní ústavy většinou poskytují půjčky pouze ve chvíli, kdy máte vysokou bonitu, to znamená, že nejdou do nějakého rizika. Nebankovní společnosti oproti tomu nabízejí půjčky i osobám, které nap…

Nebankovní půjčky bez poplatku předem

Nebankovní půjčky bez poplatku předem

Nebankovní půjčky bez poplatku přinášejí lepší podmínky vyřízení půjčky pro klienta. Žádné poplatky předem a urychlení celého procesu, to jsou dvě hlavní výhody této nové služby.