verze pro tisk

Půjčka na bydlení

18. září 2010 Půjčka na bydlení

Pořídit si nové bydlení nebo pořádně opravit a vylepšit to stávající je problémem číslo jedna, který zajímá většinu z nás. Jen málokdo však má na to, aby si sám osobě ušetřil dostatek peněz, které by měl pro úpravu bydlení či koupi nového k dispozici. Proto existuje půjčka na bydlení. Podmínky jejího vyřízení se samozřejmě liší podle společnosti, u které je tento typ půjčky zažádáno, ale také podle toho, kolik má třeba klient již našetřeno apod. Půjčky na bydlení nabízejí všechny banky, které u nás působí. Vlivem hospodářské krize došlo sice k jakémusi utužení podmínek, které je nutno splnit, aby klientovi byl úvěr poskytnut, ale i přesto jsou běžnému člověku stále poměrně dobře dostupné. Pro ty, kteří mají záznam v registru dlužníků, pak přicházejí v úvahu půjčky nebankovní.

Reklama

Bankovní půjčka na bydlení

Bankovní půjčka na bydlení mívá nejčastěji základ ve stavebním spoření. To je výhodné zejména pro ty, kteří investice do bydlení plánují do budoucna. Pokud však potřebuje klient peníze co nejdříve, poskytují banky tzv. překlenovací úvěr. Ten není tak výhodný jako úvěr ze stavebního spoření, ale umožňuje pořídit si vlastní bydlení ihned. A to je zejména pro mladé lidi, kteří stojí teprve na startu svého života a jsou dosud bez prostředků, nebývale výhodné. Půjčky na bydlení poskytují také nebankovní společnosti, ale u těch je potřeba pečlivě si pročíst podmínky smlouvy, kterou klient podepisuje. Nebankovní půjčky lze sice snadno získat, ale na druhé straně postihy za včasné neplacení měsíčních splátek jsou mnohem tvrdší. Už jenom proto, že úroky z takovýchto půjček jsou mnohem vyšší.

Půjčka na bydlení a jak na to

Půjčka na bydlení může, ale nemusí být nějakým způsobem zajištěna. Nejčastěji je jako způsob zajištění půjčky volena zástava nemovitosti, popř. ručitel. Banky jsou však ochotny poskytnout finance do určité výše i bez zástavy. Podmínky se však různí. Někde je maximální výše půjčky bez zástavy 500 tisíc, jinde dokonce až 600 tisíc. Pokud si klient již nějakou půjčku na bydlení vyřídil a je pro něj nevýhodná, nabízí banky možnost využít tohoto typu půjčky i k refinancování. Refinancování se stalo v poslední době velmi oblíbené, ale vždy by se měl uskutečnit po poradě s finančním poradcem. Jen málokterý smrtelník má tolik času, aby dokázal účinně a odborně porovnat nabídku půjček na bydlení na současném finančním trhu a ještě si zodpovědně pro sebe vybrat tu nejlepší.

Více na www.ipujckyonline.cz

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Hypotéka na bydlení

Hypotéka na bydlení

Hypotéka na bydlení je nejen možností, jak získat vlastní bydlení, či zrekonstruovat to stávající,ale také jak investovat. Zadlužíte se sice na mnoho let, ale cena nemovitosti, kterou si takto pořídíte, pravděpodobně stoupne.

SMS půjčka do 10.000 Kč

SMS půjčka do 10.000 Kč

Potřebujete půjčit peníze na krátkou dobu a v menší výši? Pak není potřeba si zařizovat půjčku u banky. Její sjednání obvykle trvá dlouho a navíc zdaleka není jisté, že Vám banka vyhoví. Většina bank navíc poskytuje pouze dlouhodobé úvěry a půjčky. Výhodným řešením ve chvíli, kdy potřebujete na půjč…


Půjčka na OP

Půjčka na OP

Jednou z možností, jak si opatřit peníze snadno a rychle je půjčka na OP. Postačí vám jen jeden doklad totožnosti a peníze můžete mít na účtu takřka hned. Navíc celou záležitost vyřídíte pohodlně po intrenetu.

Půjčka pro každého

Půjčka pro každého

Půjčka pro každého je přesně to, co hledáte, pokud potřebujete nutně peníze, ale všude vás odmítli s žádostí o úvěr. Je snadno dostupná. Nemusíte nikam chodit, všechno pohodlně vyřídíte z domova.