verze pro tisk

Půjčky na studium

3. říjen 2010 Půjčky na studium

Studenti představují společenskou skupinu, která víc než která jiná potřebuje neustále finance na své nejrůznější potřeby. Ať už se jedná o středoškoláka, vysokoškoláka, nebo třeba jen studenta vyšší odborné školy, všichni potřebují k tomu, aby mohli studovat s úspěchem, nejrůznější pomůcky. Počítač, notebook, knihy a učebnice, ale třeba i zaplatit školné, zahraniční pobyt, nebo jen nové společenské oblečení k závěrečným zkouškám. Ne každý však má rodinu natolik movitou, aby ho mohla pro všechny případy založit. Ale žádný student se nemusí vzdávat svých studijních snů. Stačí, když využije půjčky na studium. Jedná se o speciální půjčku určenou právě studentům, takže v tom, že nemohou prokázat žádný stálý příjem, není žádný problém. Půjček pro studenty je velké množství typů, nabízí je jak nebankovní společnosti, tak banky. Asi nejrozšířenější a mezi studenty nejoblíbenější je kontokorent.

Reklama

Kontokorent a půjčky na studium

Kontokorent, neboli povolené přečerpání, účtu je vyhledáván studenty nejčastěji (je také variantou půjčky na studium). To proto, že není spojen s žádným vyřizováním. Stačí jen mít u některé z bank zřízen studentský účet. Ten s sebou často nese mnohé výhody, tzn. nejen kontokorent. Oproti běžným účtům bývá zpravidla veden bezplatně atd. Kolik peněz může mít student skrze kontokorent kdykoli k dispozici, záleží na tom, u které banky má svůj účet zřízen a jaké jsou aktuální podmínky. Nejčastěji to bývá částka deset až dvacet tisíc. Mnohé banky tu částku navyšují podle jakési věrnosti klienta, tj. podle toho, jak dlouho u nich má svůj osobní účet zřízen.

Půjčky na studium a jejich výhody

To, s čím se musí u půjčky na studium počítat, je, že studenti zpravidla nejsou schopni splácet své půjčky okamžitě. I když jsou schopni si během studií přivydělat, jejich primárním úkolem je studovat. Proto bývá samozřejmou součástí těchto půjček odklad splátek. Mnohé finanční produkty tohoto typu může student začít splácet teprve až po ukončení studia, až už bude vydělávat dost na to, aby mu to nekřížilo plány. Požadovanou částku je možno utratit ihned, anebo čerpat postupně tak, jak student zrovna potřebuje. Půjčku je obvykle také možné předčasně splatit bez jakýchkoli finančních sankcí. Navíc je většinou i sjednání úvěru zdarma a k tomu ještě nízká úroková sazba. Půjčit si na studium je tak možné opravdu za velmi výhodných podmínek.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Půjčky Provident: Rychlé půjčky online

Půjčky Provident: Rychlé půjčky online

Hledáte výhodnou půjčku bez skrytých poplatků? Potřebujete peníze právě teď? Provident chápe, že vaše výdaje, či nesplněné sny nepočkají. Podmínky smlouvy i administrativa půjčky byla maximálně zjednodušena. Žádost o vaši půjčku může být u Providentu

Půjčky do 5 000

Půjčky do 5 000

Půjčky do 5 000 jinak zvané půjčky před výplatou pomáhají překonat nejistý čas, kdy došly peníze z jedné výplaty a do druhé je ještě daleko. Jedná se o drobné částky, které může klient snadno uhradit již z následující výplaty. Proto jsou tak oblíbené.


Půjčky do 10 000

Půjčky do 10 000

Kdo by občas nepotřeboval půjčit menší částku peněz. Pro tyto případy jsou určeny půjčky do 10 000. Nabízejí je jak banky, tak nebankovní společnosti. Každá z variant má své výhody i nevýhody. Záleží jen na klientovi, co si vybere.

Půjčky

Půjčovat si peníze je fenoménem dnešní doby. Doby, kdy se šetřilo jsou dávno pryč a každý může využít té výhody mít peníze na cokoliv hned. Je pravdou, že nároky se zvyšují a na kvalitu bydlení, pracovního života i života vůbec je vyvíjen větší a větší tlak.