verze pro tisk

Znáte debetní karty?

3. květen 2011 Znáte debetní karty?

Co je to vlastně debetní neboli platební karta? Lidé si ji často pletou s kartou kreditní. Kreditní karta, je karta s nějakým kreditem, který vám na ni banka vloží, jako úvěr, jenž po čerpání splácíte. Tady to funguje, jako u klasického paušálu na telefon. Celý měsíc na ni nakupujete, potom vám přijde domů výpis, na kterém je velice podrobně vypsaná každá finanční transakce. Tuto sumu potom převedete ze své klasické platební karty na účet banky.

Reklama

Debetní karta

Debetní karta se vydává k běžnému či firemnímu účtu klienta. S touto kartou čerpáte pouze své vlastní finanční prostředky na svém běžném účtu v bance. K této kartě některé banky poskytují takzvaný kontokorent. Je to možnost, jak v případě finanční nouze, „sjet“ do mínusu. Výše tohoto mínusu je odvislá od výše kontokorentní částky, kterou vám poskytla banka, u níž máte založený svůj běžný účet.

Výhody debetní karty

Jaké jsou tedy výhody debetní platební karty? Nemusíte u sebe nosit hotovost, platíte s ní v dnešní době téměř ve všech kamenných i internetových obchodech. Můžete si k ní zřídit internetové bankovnictví a tak mít neustále svoje finance pod kontrolou. Zaměstnavatelé už dnes neradi vyplácí výplaty v hotovosti a tak požadují účet, na který vám posílají peníze. Je to výhodnější pro ně, ale nakonec i pro vás. A výběry v bankomatech snad ani nemusím uvádět.

Dále s ní můžete platit i v zahraničí. Znáte situaci, že vám v zahraničí dojdou peníze? Spousta lidí už asi tuto prekérní situaci zažila. Co dělat? No přece vytáhnout svoji platební kartu, najít nejbližší směnárnu a hurá zase za nákupy. Je to tak jednoduché.

Co když se karta ztratí?

Co dělat, když se vám ztrátí vaše platební karta? Ihned kontaktovat svoji banku, která kartu okamžitě zablokuje. Po té vám drtivá většina bank vystaví zcela zdarma kartu novou. Ke každé kartě je přidělený PIN. Toto většinou čtyřmístné číslo by si měl majitel platební karty pořádně zapamatovat a ne si ho napsat na papírek a zastrčit do pouzdérka ke kartě. Tímto příme vybízíte různé koumáky k tomu, aby vám ji odcizili a v nejbližším bankomatu vybrali vaše těžce vydělané peníze. Pokud nemáte dobrou pamět na čísla, napište si PIN na kousek papírku a strčte někam jinam, než běžně nosíte svoji platební kartu. Ušetříte si tím spoustu nepříjemného běhání po bankách, spoustu nervů a v neposlední řadě nepřijdete o svoje penízky.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Essox půjčky

Essox půjčky

Essox pújčky jsou určeny těm, kteří uvažují o půjčení peněz od nebankovní společnosti. Peníze můžete třeba použít na koupi nového automobilu, na vybavení domácnosti i na zaplacení luxusní dovolené.

Půjčky pro vás od společnosti Provident

Půjčky pro vás od společnosti Provident

Pokazila se vám také pračka, lednička nebo jiný elektrospotřebič?


Půjčky bez registru a poplatku

Půjčky bez registru a poplatku

Půjčky bez registru a poplatku jsou finanční produkt poskytovaný nebankovními společnostmi. Záznam v registru coby hřích z dřívějších dob už nemůže stát klientovi v cestě k penězům, které potřebuje půjčit. Rovněž jednoduché a snadné vyřízení bez skrytých poplatků je při vyřizování půjčky bez regitru…

Nebankovní půjčky Provident

Nebankovní půjčky Provident

V životě nastanou i situace, kdy je nedostatek financí. Může se jednat o menší finanční částky, ale také o větší obnos financí. Pokud právě vy potřebujete půjčit menší obnos peněz, zkuste si sjednat snadnou půjčku společnosti Ferratum.