verze pro tisk

Hypotéka bez registru

Reklama

Hypotéka na bydlení je stále oblíbenější finanční produkt. A není se čemu divit. Jen málokdo si totiž jiným způsobem může opatřit vlastní bydlení. Jenže vyřídit si hypotéku nemusí být snadné. Ceny nemovitostí totiž rok od roku stoupají čím dál výš, neprospěla tomu ani nedávno vypuknuvší finanční krize. Banky radikálně zpřísnily podmínky, které musí být splněny pro poskytnutí hypotéky. Ten, kdo nemá dostačující příjem, nemůže se zaručit nemovitostí v patřičné částce, popř. má ještě záznam v registru, nemá vůbec žádnou šanci na úspěch. Řešením mohou být nebankovní hypotéky. Ať už se jedná o hypotéky bez registru, nebo hypotéky bez doložení příjmu atd.

Hypotéka bez registru a její vyřízení

Vyřízení hypotéky bez registru se může zdát úplně snadné. Jak již bylo uvedeno, poskytovatele nebankovních úvěrů nezajímá, kolik klient vydělává, či zda v minulosti vždy řádně splácel všechny své finanční závazky. Procento úspěšného vyřízení žádosti je tak mnohem vyšší. Hypotéka je zajištěná zástavním právem na nemovitost, která je ve vlastnictví klienta. Maximální výše částky, o kterou lze zažádat, se různí podle vybrané společnosti, ale v průměru to může být až 10 milionů. Pro klienta je výhodné také to, že u nebankovní hypotéky bez registru nemusí tak důsledně uvádět účel, na který peníze hodlá použít. To je u bankovní hypotéky nemyslitelné. Klient si za poskytnuté peníze může pořídit rodinný dům, byt či chalupu, nebo i komerční prostory. Může se jednat o starší nemovitosti, které bude ještě navíc nutno zrekonstruovat, nebo naopak o nové, moderní stavební projekty.

Hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru a její klady i zápory

Hypotéka bez registru nemá samozřejmě jen samé klady. Rychlost a jednoduchost vyřízení je nepochybně lákavá pro každého. Ovšem většina lidí, pokud má tu možnost, volí raději bankovní hypotéky. Jsou pro klienta finančně příznivější. Na druhé straně i nebankovní společnosti dokáží klientovi předestřít zajímavou nabídku, takže i ten, který nemá na vybranou, může být vcelku spokojen. Klient by si však měl dopředu zjistit, jaké poplatky jsou s vyřízením a jejím následným splácením spojené. Úroky mohou být nízké, ale klient může přijít o značnou sumu peněz na poplatcích. To, že musí mít klient alespoň relativní jistotu, že bude schopen hypotéky splatit, je samozřejmost. Přijít o střechu nad hlavou nechce asi nikdo.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!