verze pro tisk

Americká hypotéka

12. srpen 2010 Americká hypotéka

Po krátké stagnaci v důsledku hospodářské krize se trh s hypotékami opět dává do pohybu. Uvažujete-li o vyřízení hypotéky, rozhodně byste měli mít předem přehled o všech možnostech, které máte k dispozici. Velice zajímavá je nabídka tzv. americké hypotéky. Americká hypotéka je typ neúčelového úvěru, určený pro ty, kteří potřebují peníze, aniž by museli uvádět, na co je potřebují. Klient tak získá peníze na cokoli, co si chce pořídit. Zpravidla banky neudávají ani podmínku dlouhodobějšího spoření. Pozitivem tohoto finančního produktu je výhodná úroková sazba a možnost kdykoli doplatit zbylou dlužnou částku. Vynikající je také to, že nemovitost, kterou si díky americké hypotéce třeba pořídíte, můžete kdykoli bez problémů prodat.

Reklama

Americká hypotéka a jak ji získat

Americkou hypotéku může klient u většiny bank získat až ve výši odpovídající cca 70 – 80% ceny zastavované nemovitosti. Vyjádřeno řečí čísel může klient požadovat částku od cca 200 tisíc až do několika miliónů. Doba splatnosti je různá podle podmínek banky, ale zpravidla se uvádí 20 let. To umožňuje i těm skupinám obyvatel, které nedisponují zrovna největšími příjmy, hypotéku v pohodě splatit, protože si mohou zvolit co nejnižší měsíční splátky a delší dobu splatnosti. Výše hypotéky však není limitována jen cenou zastavené nemovitosti, ale také schopností klienta splácet úvěr. Z toho jasně vyplývá, že v potaz se bere výše měsíčního příjmu. Nízké příjmy mohou být překážkou k vyřízení hypotéky. Jak si klient stojí, si může sám během chviličky zjistit díky hypoteční kalkulačce běžně přístupné online. Není snad nutné ani připomínat, že bez držby nemovitosti, kterou je možné zastavit, není americká hypotéka reálná, tzn., že ji klient nemůže získat.

Americká hypotéka a další podmínky

Americká hypotéka je finanční produkt snadno dostupný všem vrstvám obyvatel, které potřebují úvěr. Podmínky nejsou nijak zvlášť přísné. Pokud klient vlastní nemovitost, kterou je možno na úvěr zastavit, má odpovídající měsíční příjem a uhradí hypotéku do určitého věku (v průměru do sedmdesáti let), není problém ji získat. Banky zpravidla nemají žádné speciální požadavky na klienta, které by vyřízení bránily. O americkou hypotéku může žádat i společně více osob. Jejich maximální počet si opět stanovuje každá banka jinak (obvykle maximálně tři až čtyři žadatelé). Samozřejmé také je, že manželské páry musí o americkou hypotéku žádat společně.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Hypotéka České spořitelny

Hypotéka České spořitelny

Hypotéka České spořitelny nese přízvisko ideální. Do jaké míry ale je pro klienta ideální? Na první pohled nejpřitažlivější je bezpochyby to, že se neplatí nic za její vyřízení. S sebou nese ale i další výhody.

ČSOB hypotéka

ČSOB hypotéka

ČSOB hypotéka vám může dopomoci k vlastnímu bydlení nebo k rekonstrukci toho stávajícího. Partnerem vám bude i v případě, že již máte vyřízen nějaký úvěr, který však pro vás jako klienta není dvakrát výhodný. Jedná se o refinacování hypotéky.


Hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru

Pokud vás s žádostí o hypotéku odmítnou v bance, můžete se obrátit na nebankovní společnosti. Tyto totiž kladně vyřídí většinu žádostí. Hypotéka bez registru navíc představuje šanci na nový začátek i pro ty, kteří měli v minulosti problémy se splácením svých závazků.

Hypotéka na bydlení

Hypotéka na bydlení

Hypotéka na bydlení je nejen možností, jak získat vlastní bydlení, či zrekonstruovat to stávající,ale také jak investovat. Zadlužíte se sice na mnoho let, ale cena nemovitosti, kterou si takto pořídíte, pravděpodobně stoupne.