verze pro tisk

Hypoteční banka a refinancování hypotéky

28. červen 2010 Hypoteční banka a refinancování hypotéky

Mnohé z bankovních i nebankovních společností nabízejí možnost refinancování úvěrů, o nichž si klient myslí, že jsou pro něj nevýhodné. Odborníci se shodují na tom, že refinancování může být pro klienta výhodné, pokud je provedeno správně. Uspoří mu to i nemalé peníze. Refinancování hypotéky nabízí také hypoteční banka. Jde tedy o splacení předchozího úvěru, který klient investoval do nemovitosti, a nemusela to být nutně jen její koupě. Jaké výhody může klientovi refinancování hypotéky u Hypoteční banky přinést?

Reklama

Výhody refinancování hypoték

Je to jednoduché. Nějakou dobu již splácíte hypotéku u některé z bank a najednou máte pocit, že kdybyste si ji vyřídili u Hypoteční banky, bylo by to pro vás mnohem výhodnější. Pak stačí kontaktovat i pomocí online žádosti hypoteční banku a věci se dají do pohybu. Díky refinancování hypotéky si můžete původní hypotéku rozložit na delší dobu splatnosti. Proto je možné využít tuto službu i v době, kdy se nenadále dostanete do finančních obtíží. Prodloužení doby splatnosti totiž představuje jedno z možných řešení. Ušetřit můžete i v případě, že získáte úvěr s nižší úrokovou sazbou, než jste měli u předchozí hypotéky. To však nejsou zdaleka všechny výhody. Využít můžete také možnosti pojištění nebo garanci úrokové sazby. To všechno vám může přinést další potřebnou jistotu, anebo finanční úsporu.

Jak vybrat hypotéku na internetu?

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde.

Kdo může o refinancování hypotéky požádat

Jako každá služba i refinancování hypotéky má své podmínky, za kterých může být uskutečněno. Rozlišuje se běžné a zjednodušené refinancování hypotéky. Při běžném refinancování je opětovně nutné doložit všechny náležitosti nutné k vyřízení úvěru. Při zjednodušené variantě si banka vystačí s dokumenty, které už jste předložili při vyřizování hypotéky, kterou chcete refinancovat. Výši úvěru můžete získat do 70 procent hodnoty nemovitosti, kterou na něj zastavujete. Důležité také je, zda jste předchozí úvěr bezchybně spláceli. Proto se vždy, pokud se dostanete do potíží, snažte celou situaci řešit s peněžním ústavem, u něhož máte pohledávku. Se škraloupem v registru vám Hypoteční banka na refinancování nepřistoupí. Hypotéku lze použít na koupi bytu v osobním vlastnictví (ale i družstevního v případě, že zastavíte jinou nemovitost), dále koupi rodinného domu či stavebního pozemku. Zahrnuje také stavbu či rekonstrukci nemovitosti. Tyto typy hypotečních úvěrů zahrnují i refinancování hypoték hypoteční banky.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

GE Money Bank Internet Banka

GE Money Bank Internet Banka

Jak ovládat svůj osobní účet z pohodlí domova? S pomocí GE Money Internet Banky. Tato služba s sebou nese mnoho výhod, jež spojuje jediný cíl - spokojenost klienta.

Refinancování půjčky versus exekuce

Refinancování půjčky versus exekuce

Co je to vlastně refinancování půjčky? A jak vám to může pomoci vyřešit situaci, kdy nemáte peníze na pravidelné měsíční splátky? To jsou otázky, které napadají ty, kteří mají finanční závazky ať už u bankovních, nebo nebankovních společností a dostali se do tíživé finanční situace.


Tíží vás splácení půjček? Pomoci může refinancování u Equa bank

Tíží vás splácení půjček? Pomoci může refinancování u Equa bank

Pokud vám vadí příliš vysoké splátky u vaší půjčky, nebo máte více půjček najednou a pomalu se v nich ztrácíte, pak můžete zkusit refinancování půjčky. Tuto možnost nabízí kupříkladu Equa bank.

Zprostředkování hypotéky zdarma: Jak na to?

Zprostředkování hypotéky zdarma: Jak na to?

Při sjednávání hypotéky máte několik možností. Zdaleka ne všechny se však vyplatí. Při neopatrném postupu se totiž může stát, že za hypotéku zaplatíte nemalé finanční prostředky ještě před tím, než vám vůbec bude poskytnuta. V tomto článku se doz