verze pro tisk

Hypotéka na bydlení

20. červenec 2010 Hypotéka na bydlení

Dnešní svět je přeplněný nejrůznějšími typy úvěrů, půjček a hypoték. Na jedné straně slyšíte strašáky o tom, že byť minimální půjčka znamená v podstatě cestu do pekla, tzn. exekuci a zabavení veškerého majetku, ztrátu střechy nad hlavou. Na druhé straně vás reklamní kampaně bankovních i nebankovních společností doslova dnes a denně masírují svými slogany a přesvědčují, že právě bez jejich peněz se neobejdete. Přitom to budí zdání, že všechno je snadné, že peníze si jen půjčíte a snad je ani nikdy nebudete muset vracet. Selským rozumem vzato půjčovat si peníze, pokud to není nezbytně nutné, je nesmysl. Spoření a šetření na to, co si chceme koupit, není komunistickým přežitkem. Na druhé straně jsou případy, kde může i zadlužení klienta představovat investici do budoucnosti. Jedním z takovýchto příkladů je hypotéka na bydlení.

Reklama

Hypotéka na bydlení a její klady

Každý musí někde bydlet a při ceně nemovitostí v současné době je každému víc než jasné, že spořením a koupí za hotové by se vlastního bydlení dočkal nejspíš až v důchodu. Proto je hypotéka na bydlení jedinou možností, jak si pořídit nový domov. Vedle toho je koupě bytu či domu považována za dobrou investici, protože nemovitost může majiteli přinést další peníze. Ať už z pronájmu, nebo tím, že její cena s léty vzrůstá. To vám může být útěchou, až vás budou v noci budit ze spaní hrůzné představy, kolik že let vám ještě zbývá do splacení dluhu a co budete dělat, přijdete-li například o práci či něco podobného.

Hypotéka na bydlení dostupná všem

Hypotéka na bydlení je realizována prostřednictvím zástavního práva. To znamená, že zastavíte nějakou nemovitost, kterou už vlastníte, nebo tu, kterou si hodláte koupit. Získat úvěr ve výši až 100 % z ceny nemovitosti není dnes příliš obvyklé. Přeci jen podmínky se vlivem hospodářské krize poněkud zpřísnily. Nejčastěji dostanete úvěr ve výši 80 % z ceny zastavované nemovitosti. Vybrat si můžete dobu splatnosti podle svých finančních možností. Může to být klidně 5 let, anebo 30. Záleží na vašich příjmech, ale i věku. Protože je dnešní doba nejistá, velkou výhodou je možnost připojištění – pro případ ztráty zaměstnání, dlouhodobé nemoci, invalidity či smrti. Díky pojištění vám odpadne strach z toho, co bude s vámi a vašimi nejbližšími, potká-li vás něco zlého. Pokud máte nějaký škraloup v registru dlužníků, hypotéku od některé z bank dostanete jen těžko. Řešením může být hypotéka na bydlení od nebankovní společnosti. To ale s sebou může nést mnohem vyšší úroky.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Půjčka na bydlení

Půjčka na bydlení

Pořídit si nové bydlení nebo pořádně opravit a vylepšit to stávající je problémem číslo jedna, který zajímá většinu z nás. Jen málokdo však má na to, aby si sám osobě ušetřil dostatek peněz, které by měl pro úpravu bydlení či koupi nového k dispozici. Proto existuje půjčka na bydlení.

Hypotéka České spořitelny

Hypotéka České spořitelny

Hypotéka České spořitelny nese přízvisko ideální. Do jaké míry ale je pro klienta ideální? Na první pohled nejpřitažlivější je bezpochyby to, že se neplatí nic za její vyřízení. S sebou nese ale i další výhody.


Hypotéka Komerční banky

Hypotéka Komerční banky

Hypotéka Komerční banky v reklamních kampaních vystupuje jako jednička na trhu. Je tomu doopravdy tak, anebo se jedná o chytrý tah mající přilákat důvěřivé klienty? Pravda je, že hypotékou Komerční banky neprohloupíte. Je opravdu flexibilní a přizpůsobí se vašim požadavkům nejen při sjedávání smlouv…

Hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru

Pokud vás s žádostí o hypotéku odmítnou v bance, můžete se obrátit na nebankovní společnosti. Tyto totiž kladně vyřídí většinu žádostí. Hypotéka bez registru navíc představuje šanci na nový začátek i pro ty, kteří měli v minulosti problémy se splácením svých závazků.