verze pro tisk

Kalkulace hypotéky

20. srpen 2010 Kalkulace hypotéky

Pokud se chystáte pořídit si hypotéku třeba na koupi nového bydlení, tak právě pro vás je určena kalkulace hypotéky. Výhodou dnešní doby je důraz na samostatnost, a to nejen v oblasti finančnictví. Klienti, kterým mohl kdokoli kdykoli tzv. věšet bulíky na nos a vnucovat jim produkty, které ani nechtějí nebo pro ně nejsou výhodné, už dnes naštěstí prakticky neexistují. Vlivem rozmachu techniky, přístupností mnohých informačních zdrojů dnes máme všichni všeobecný přehled i v této oblasti, anebo alespoň reálnou možnost jej nabýt. Stačí přece jen zadat příslušné heslo do internetového vyhledavače a hned je člověk tzv. v obraze. Totéž platí o hypotékách. Klient si nemusí nechat vykládat žádné báchorky na pobočce. Hypotéku si může vykalkulovat sám z pohodlí svého domova a na pobočce vybraného finančního ústavu už jen podepsat smlouvu či se zúčastnit jiných nutných oficialit.

Reklama

Jednoduchá kalkulace hypotéky

Kalkulace hypotéky je úplně snadná, zvládne to úplně každý. Téměř všechny banky mají k dispozici odkaz na hypoteční banku na svých webových stránkách. Samozřejmě jsou všechny takto získané údaje jen orientační, ale kupříkladu výše měsíční splátky, kterou si může klient díky hypoteční kalkulačce spočítat, se nebude při zachování výše hypotéky a doby splatnosti nijak dramaticky lišit. Tyto dva zmíněné parametry totiž postačí do hypoteční kalkulačky zadat, aby si klient udělal zevrubnou představu, jak by mohla jeho hypotéka vypadat. Tak si snadno spočítá třeba také to, zda to pro něj bude finančně únosné. V potaz by měl ale vždy brát i to, že mohou přijít těžkosti a i v takových případech by měl být schopen hypotéku alespoň po nějaký čas platit. Již při jejím vyřizování je nutné myslet tzv. na zadní kolečka.

TIP: Jak vybrat hypotéku na internetu?

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde.

Kalkulace hypotéky pro každého

Kalkulace hypotéky umožní klientovi udělat si zevrubnou představu o tom, kolik bude měsíčně splácet a po jak dlouhou dobu. Aby byl výsledek co nejpřesnější, v potaz může být brána i délka fixace úrokové sazby. Ovšem to, že si klient vypočte měsíční splátku v takové výši, která by mu plně vyhovovala, kterou bude schopen splácet, ještě neznamená, že mu bude hypotéka přiznána. Poslední slovo totiž náleží bance a v potaz se nebere jen výše měsíčních příjmů. Hypotéky na bydlení totiž jsou vždy svázány s nutností zástavy jiné nemovitosti nebo té, kterou si chce klient za peníze pořídit. Bez zástavního práva nelze o hypotéce uvažovat. Ve hře jsou ale i další faktory.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Zprostředkování hypotéky zdarma: Jak na to?

Zprostředkování hypotéky zdarma: Jak na to?

Při sjednávání hypotéky máte několik možností. Zdaleka ne všechny se však vyplatí. Při neopatrném postupu se totiž může stát, že za hypotéku zaplatíte nemalé finanční prostředky ještě před tím, než vám vůbec bude poskytnuta. V tomto článku se doz

Nebankovní hypotéky

Nebankovní hypotéky

Hypotéku si nemusíte pořídit jen u některé ze známých bank. Obrátit se můžete i na nebankovní společnosti. Podmínky vyřízení hypotéky mohou být pro klienta i výhodnější. Mnohdy představují nebankovní společnosti jedinou možnost, jak získat peníze třeba na nové bydlení.


Výpočet hypotéky

Výpočet hypotéky

Nemusíte chodit do banky ani složitě hledat finančního poradce, abyste si spočítali, na kolik vás vyjde hypotéka. Výpočet hypotéky je totiž docela snadný. S hypoteční kalkulačkou to zvládne úplně každý.

Hypotéky bez prokazování příjmu

Hypotéky bez prokazování příjmu

Hypotéky bez prokazování příjmu jsou ideálním produktem pro ty,kteří nechtějí doložit, kolik vydělávají. Peníze jim budou poskytnuty na základě zástavního práva k nemovitosti. Nebude to však sto procent z odhadní ceny nemovitosti.