verze pro tisk

Nebankovní hypotéky

4. červenec 2010 Nebankovní hypotéky

S žádostí o hypotéku se nemusíte obracet jen na zavedené bankovní ústavy. Existují i nebankovní hypotéky, které přinášejí svým klientům mnohé výhody. Počty klientů, kteří využívají těchto služeb, rostou, protože stále více lidí ztrácí strach z nebankovních společností. Protože označení bankovní nutně ještě neznamená korektní jednání a podmínky. Právě proto mohou být nebankovní hypotéky za určitých podmínek pro klienta mnohem výhodnější. Někdy jsou pro něj dokonce jedinou možností, jak získat větší sumu peněz, např. na pořízení bydlení.

Reklama

Nebankovní hypotéky a jejich vyřízení

Nebankovní hypotéky poutají zejména tím, jak snadno se k nim lze dostat. Nemusíte obíhat několik úřadů a stát několik hodin v řadě na pobočce. Stačí doma vyplnit online formulář od nebankovní společnosti, které chcete dát svou důvěru. Tím se dá celá záležitost do pohybu. Je jen otázkou času, kdy budete mít peníze na účtu. Nebankovní hypotéky lákají také tím, že je při nich mnohem méně papírování. Většinou nepotřebujete ani potvrzení o výši příjmů. Peníze, které jsou vám půjčeny, jsou jištěny zástavním právem na nemovitost, kterou máte nebo budete mít v držbě. Většina nebankovních společností vám půjčí až do výše 80 procent z ceny zastavené nemovitosti. Mnohé z nich ani nezajímá, na co použité peníze použijete, což je také nemalá výhoda.

Proč nebankovní hypotéky

Nebankovní hypotéky jsou mnohdy pro klienta jedinou možností, jak např. získat peníze na nové bydlení. Např. v případě, že už má nějaký ten škraloup v registru. Se záznamem v registru dlužníků už vám peníze nepůjčí skoro žádná bankovní společnost. A když, tak za nepříznivých podmínek. Právě v takovém případě může být nebankovní hypotéka jediným řešením. Může mít dokonce nižší úrok a nabízet vám delší dobu splatnosti. Horní hranice částky, kterou chcete půjčit, zpravidla nebývá omezena. Záleží pouze na tom, jakou odhadní cenu má vámi zastavovaná nemovitost. Avšak pokaždé, když si půjčujete větší částku peněz, je nutné mít se na pozoru. Zásadou číslo jedna je pečlivě si přečíst všechny podmínky smlouvy, kterou se chystáte podepsat. Protože zejména v případě nebankovních společností, pokud vybíráte na vlastní pěst, jen špatně rozeznáváte, kdo jedná fér a kdo ne, je nezbytné mít se na pozoru. Lehce totiž můžete přijít o střechu nad hlavou. Měli byste si být jisti, že budete schopni hypotéku splatit.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Zprostředkování hypotéky zdarma: Jak na to?

Zprostředkování hypotéky zdarma: Jak na to?

Při sjednávání hypotéky máte několik možností. Zdaleka ne všechny se však vyplatí. Při neopatrném postupu se totiž může stát, že za hypotéku zaplatíte nemalé finanční prostředky ještě před tím, než vám vůbec bude poskytnuta. V tomto článku se doz

Hypotéky bez prokazování příjmu

Hypotéky bez prokazování příjmu

Hypotéky bez prokazování příjmu jsou ideálním produktem pro ty,kteří nechtějí doložit, kolik vydělávají. Peníze jim budou poskytnuty na základě zástavního práva k nemovitosti. Nebude to však sto procent z odhadní ceny nemovitosti.


Výpočet hypotéky

Výpočet hypotéky

Nemusíte chodit do banky ani složitě hledat finančního poradce, abyste si spočítali, na kolik vás vyjde hypotéka. Výpočet hypotéky je totiž docela snadný. S hypoteční kalkulačkou to zvládne úplně každý.

Kalkulace hypotéky

Kalkulace hypotéky

Kalkulace hypotéky umožňuje snadno a rychle si učinit představu o tom, jak by mohla vypadat hypotéka, o které klient uvažuje. Během chviličky se tak dá vypočítat výše měsíčních splátek i vytvořit vědomí toho, jak dlouho bude klient úvěr splácet.