verze pro tisk

Úrokové sazby hypoték

24. květen 2010 Úrokové sazby hypoték

Pokud máte v plánu pořídit si hypotéku na bydlení, pak vězte, že jejich úroková sazba je v současnosti nejnižší od konce roku 2007. Klienti, kteří mají zájem o tuto finanční službu u všech velkých bankovních společností na území našeho státu, mohou počítat s tím, že pokud si hypotéku vyřídí právě teď, rozhodně na tom ušetří.

Reklama

Úrokové sazby hypoték klesají

Po období jakési paniky vzniklé finanční krizí nastává renesance starých časů. I když ne samozřejmě docela. Podmínky pro vyřízení hypotéky jsou v současnosti daleko přísnější, než tomu bylo před pár lety. Na druhé straně došly banky k závěru, že růstem úrokových sazeb a ztíženými podmínkami rozhodně nové klienty nenalákají. A tak nastal čas na změnu. Ostatně odborníci se shodují, že není ani tak problém v tom získat hypotéku, jako spíše v tom, že většina populace o něco takového nemá v současnosti zájem. Po jakýchsi zlatých časech, kdy velké procento zejména mladých lidí investovalo do vlastního bydlení, nastalo období stagnace. Tu právě mohou prolomit nižší úrokové sazby.

Reklama

Úrokové sazby a délka fixace

Úrokové sazby se v poslední době pohybovaly okolo 5,6%. Od začátku letošního roku postupně klesaly až na hodnotu 5,34%. Nejčastějším typem hypoték jsou takové, které počítají po určitou dobu s fixací úrokové sazby, nejčastěji se jedná o pět let. To vlastně znamená, že po dobu pěti let máte jistou výši úrokové sazby, po uplynutí této lhůty už se výše úroků bude řídit aktuální situací na trhu s hypotékami. Fixace úrokové sazby však může mít různou délku, jsou dokonce i banky, které ji nabízí po celou dobu trvání hypotéky. Čím delší je ale doba fixace, tím vyšší zpravidla bývá i úroková sazba. Někteří klienti s tím, jak se blíží ke konci doba úrokové fixace jejich hypotéky, přistupují k jejímu refinancování. Vyřídí si prostě novou hypotéku s novou fixací. Pokud se takovéto kroky provádějí s rozmyslem, může klient i hodně ušetřit. Refinancování hypotéky nabízí nové možnosti bankám v oblasti hypoték a přináší mnohé výhody klientům.

Nechte si poradit

Pokud uvažujete o vlastním bydlení, je právě teď z hlediska úrokové sazby hypoték ten pravý čas, kdy se do celého podniku pustit. Jakou délku fixace však pro svou hypotéku zvolit je lépe si nechat poradit od odborníka. Nikdo nedokáže s určitostí říci, jak se bude ekonomická situace dále vyvíjet, přece jen však ekonomové mají určitější představy o tom, co je pro klienta i do budoucna výhodné a co nikoli. Vyřízení samotné hypotéky však rozhodně nebude snadné.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Výpočet hypotéky

Výpočet hypotéky

Nemusíte chodit do banky ani složitě hledat finančního poradce, abyste si spočítali, na kolik vás vyjde hypotéka. Výpočet hypotéky je totiž docela snadný. S hypoteční kalkulačkou to zvládne úplně každý.

Hypoteční banka a refinancování hypotéky

Hypoteční banka a refinancování hypotéky

Je mnoho důvodů, proč refinancovat nevýhodnou hypotéku. S žádostí o tento produkt se můžete obrátit i na Hypoteční banku. Pomůže vám přefinancovat nevýhodný úvěr, ušetřit peníze, nebo vytrhnout trn z paty, pokud jste se dostali do finančních potíží.


Hypotéka České spořitelny

Hypotéka České spořitelny

Hypotéka České spořitelny nese přízvisko ideální. Do jaké míry ale je pro klienta ideální? Na první pohled nejpřitažlivější je bezpochyby to, že se neplatí nic za její vyřízení. S sebou nese ale i další výhody.

Kalkulace hypotéky

Kalkulace hypotéky

Kalkulace hypotéky umožňuje snadno a rychle si učinit představu o tom, jak by mohla vypadat hypotéka, o které klient uvažuje. Během chviličky se tak dá vypočítat výše měsíčních splátek i vytvořit vědomí toho, jak dlouho bude klient úvěr splácet.