verze pro tisk

Výpočet hypotéky

24. červenec 2010 Výpočet hypotéky

Orientovat se ve sféře hypoték nemusí být zrovna snadné. Existuje mnoho bankovních i nebankovních společností nabízejících své služby a různé typy hypotečních úvěrů. Klient tak musí srovnávat úroky, rozmyslet si, kolik bude potřebovat a na co, spočítat si výši měsíčních splátek v závislosti na době splatnosti a mnohé další věci. Pokud nemá dobrého finančního poradce, kterému může věřit, že ho nebude chtít navést na společnost, od níž získává profit, bude muset strávit nějakou tu hodinu vyhledáváním informací, nebo hůře jejich získáváním v terénu. Protože se ale banky snaží maximálně vycházet svým klientům vstříc, snažily se najít i různé způsoby, jak by klient mohl snadno a rychle získat orientační informace o tom, na kolik ho hypotéka vyjde. Výpočet hypotéky tak může klient provést hned několika způsoby.

Reklama

Výpočet hypotéky a hypoteční kalkulačka

Nejjednodušší způsob, jak provést výpočet hypotéky, je využít srovnání hypoték pomocí online kalkulačky, kterou má většina peněžních ústavů k dispozici na svých webových stránkách. Stačí zadat základní údaje a během pár sekund zjistíte, zda je pro vás hypotéka reálná, či budete muset počkat, až se vaše finanční situace vylepší, nebo spoléhat na to, že se podmínky bankovních společností na poskytnutí hypotéky zmírní. Základními parametry je výše hypotéky, tzn., kolik si budete chtít půjčit, pak na kolik let si ji chcete vyřídit. Záleží to na vašich finančních možnostech. Samozřejmě platí, že čím dřív hypotéku splatíte, tím lépe pro vás. Dobu splatnosti si můžete zvolit klidně až třicet let. Pak je ještě ve hře délka fixace úrokové sazby a aktuální úrok. Pak už je pro hypoteční kalkulačku snadné spočítat vám, kolik budete platit. Je to rychlé snadné, nemusíte nikam chodit ani se obávat, že vás někdo naverbuje pro hypotéku některé z bank jen proto, aby z toho měl vlastní prospěch.

Jak vybrat hypotéku na internetu?

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde.

Výpočet hypotéky snadno a rychle

Díky hypoteční kalkulačce je výpočet hypotéky úplně snadný. Klient je tak již vybaven základními informacemi a to napomáhá rychlejšímu vyřízení celého úvěru. Některé banky jdou ale se svými službami ještě dále. Snadno si můžete sami zjistit, i zda se svým platem na hypotéku vůbec dosáhnete a i mnohé další údaje. Na pobočce jde už teď všechno snadno a rychle. V podstatě se jen dolaďují poslední detaily. Celý proces může uspíšit finanční poradce, na kterého se můžete obrátit.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Zprostředkování hypotéky zdarma: Jak na to?

Zprostředkování hypotéky zdarma: Jak na to?

Při sjednávání hypotéky máte několik možností. Zdaleka ne všechny se však vyplatí. Při neopatrném postupu se totiž může stát, že za hypotéku zaplatíte nemalé finanční prostředky ještě před tím, než vám vůbec bude poskytnuta. V tomto článku se doz

Nebankovní hypotéky

Nebankovní hypotéky

Hypotéku si nemusíte pořídit jen u některé ze známých bank. Obrátit se můžete i na nebankovní společnosti. Podmínky vyřízení hypotéky mohou být pro klienta i výhodnější. Mnohdy představují nebankovní společnosti jedinou možnost, jak získat peníze třeba na nové bydlení.


Kalkulace hypotéky

Kalkulace hypotéky

Kalkulace hypotéky umožňuje snadno a rychle si učinit představu o tom, jak by mohla vypadat hypotéka, o které klient uvažuje. Během chviličky se tak dá vypočítat výše měsíčních splátek i vytvořit vědomí toho, jak dlouho bude klient úvěr splácet.

Hypotéky bez prokazování příjmu

Hypotéky bez prokazování příjmu

Hypotéky bez prokazování příjmu jsou ideálním produktem pro ty,kteří nechtějí doložit, kolik vydělávají. Peníze jim budou poskytnuty na základě zástavního práva k nemovitosti. Nebude to však sto procent z odhadní ceny nemovitosti.