verze pro tisk

Členství v APNÚ a další důkazy serióznosti nebankovní společnosti

Reklama

Hodně lidí se dostalo k exekutorovi kvůli tomu, že si vzali půjčku od podvodné firmy. Museli platit vysoký poplatek a navíc vrátit peníze v šibeničním termínu, a to se jim stalo osudným. I když podvodníci mizí díky novele, ještě na ně narazit můžete. Pokud chcete nebankovní půjčku, hledejte seriózního poskytovatele. Poznáte ho hned podle několika charakteristických znaků.

Má povolení!

Od prosince 2016 platí v České republice novela zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zjistíte například v tomto článku). Vznikla mimo jiné i proto, aby zlepšila podmínky v nebankovním půjčování. Přinesla poměrně přísná pravidla, která mají trh zbavit podvodníků . Nově například musí každý poskytovatel prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč a osoba, která půjčky poskytuje, musí mít minimálně středoškolské vzdělání. Další podmínkou je, že společnost musí mít speciální potvrzení od ČNB. Pokud je jeho držitelem, je to známka kvality a důkaz serióznosti.

Členství v APNÚ a další důkazy serióznosti nebankovní společnosti

Je v APNÚ

APNÚ je zkratka Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů. Jedná se o zájmovou skupinu společností, které nabízí nebankovní půjčky online. Jejich společným cílem je také boj proti podvodníkům. Soustředí se na zlepšování podmínek pro klienty, kteří potřebují pomoc ve formě rychlé půjčky. Asociace má i svůj vlastní kodex, kterým se členové musí řídit. Mezi zásadní pravidla patří, že: každý člen bude dodržovat zásady spravedlnosti, čestnosti, profesionality, transparentnosti a nejvyšší možné úrovně spolupráce v rámci všech smluvních vztahů a komunikace a bude zákazníkovi srozumitelně poskytovat všechny informace.

Jde vám vstříc

Mezi zakládající členy APNÚ patří Via SMS s.r.o. (kromě ČR má pobočky v Litvě, Španělsku, Švédsku, Lotyšsku a Polsku). Nabízí rychlou půjčku zcela zdarma jako vstřícné gesto pro každého, kdo si potřebuje půjčit a současně si chce princip nebankovního půjčování zdarma vyzkoušet. Půjčka před výplatou je ve výši do 8000 Kč a má splatnost na 30 dní. Stačí si tedy půjčit, peníze využít na cokoliv a v řádném termínu je vrátit. Nezaplatíte ani korunu navíc.


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!