verze pro tisk

Cena plynu: jak ušetřit až 2 000 Kč

15. září 2012 Cena plynu: jak ušetřit až 2 000 Kč

Chcete ušetřit za plyn? Nemusíte omezit topení nebo snad vaření, ale docílíte toho i změnou dodavatele . Nevěříte? Na českém trhu se pohybuje mnoho dodavatelů a vy si můžete vybrat, od kterého budete plyn odebírat. Společnosti můžete i měnit a je pochopitelné, že budete chtít nejlevnější plyn. Je dobře, že existuje konkurence, jelikož se společnosti mohou předhánět o přízeň zákazníka a tudíž nabízet lepší ceny.

Reklama

Změna dodavatele plynu není vůbec obtížná, ostatně je to stejné nebo velmi podobné elektřině. Přejít k jinému dodavateli můžete vždy po šesti měsících odběru energie. Hlavně nezapomínejte, že taková změna je vždy zdarma, jelikož na to máte ze zákona právo. Důležité vědět, je to proto, abyste někomu nenaletěli a zbytečně neplatili poplatky i za to, co nemusíte.

Jak na změnu dodavatele

Jak už jsme zmínili, změnit dodavatele je jednoduché. V podstatě tím nejdůležitějším krokem je volba nové společnosti, která vám bude dodávat plyn. Nemusíte se bát, že budete muset obíhat jednotlivé podniky a zjišťovat informace o cenách. Jednoduše si na internetu najdete srovnávače cen plynu a podle vašich zadaných parametrů vám to vypíše přehledný seznam dodavatelů. Vy tak zjistíte, kdo je pro vás nejvýhodnější a můžete se podle toho zařídit.

Při výpovědích stávajících smluv si dejte pozor na výpovědní lhůty, abyste je neporušili a nemuseli platit pokuty. Celou změnu dodavatele za vás může vyřídit i vámi vybraná společnost. Stane se tak, pokud jí podepíšete plnou moc. Oni poté vše zařídí za vás a vy si můžete bez starostí užívat levnějšího plynu a sledovat, jak vám doma přibývají úspory.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Exekuce a dražba nemovitosti

Exekuce a dražba nemovitosti

Exekuce a dražba nemovitosti představuje poslední variantu řešení problémů se splácením finančních pohledávek. I absolutně neřešitelná situace však může mít svá východiska. Možností může být třeba úvěr na exekuce.

Provident: Půjčky prověřené lidmi

Provident: Půjčky prověřené lidmi

Ne nadarmo se říká, že nejlepší reklamou jsou spokojení zákazníci. Společnost Provident je v tomto ohledu naprostým mistrem. Na českém trhu se pohybuje od roku 1997 a svými službami uspokojila nemalé množství zákazníků. Provident půjčky jsou nejčastějšími nebankovními půjčkami


Úvěry a půjčky ihned

Úvěry a půjčky ihned

Zatoužili jste po letní dovolené, chcete sobě nebo svým blízkým udělat něčím pěkným radost či jste ve finanční tísni? Potom jsou pro vás dobrým řešením půjčky všeho druhu. Těmi můžete vyřešit své starosti snadno a rychle, bez zdlouhavého spoření a šetření, kterým byste nejspíše stejně nedošli k tako…

Bankovní půjčky

Bankovní půjčky

Banky nabízí svým klientům celou řadu produktů, mezi něž se řadí také bankovní půjčka neboli úvěr. Tento produkt je nejvyužívanější. Jedná se o poskytnutí peněžních prostředků na dosavadní potřeby, které si nemůžete za vlastní finance koupit.