verze pro tisk

Exekuce a dražba nemovitosti

7. červenec 2010 Exekuce a dražba nemovitosti

Půjčování peněz je v dnešní době úplný fenomén. Je snadné pořídit si cokoliv, i když máte jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou. Tam, kde vás odmítne banka, pomohou nebankovní společnosti se svými úvěry. Nabídek tohoto typu je celá řada, od seriozních až po ty méně důvěryhodné. Využít můžete povolené přečerpání účtu, kreditní kartu, spotřebitelské úvěry, hypotéky atd. Je jedno, jestli si chcete půjčit na dovolenou, vánoční dárky, anebo pořídit nový vůz či vlastní bydlení. Avšak právě snadná dostupnost nejrůznějších druhů půjček skrývá past. Snadno se dostanete do problémů. Na jejich konci pak stojí exekuce a dražba nemovitosti. Co dělat, když hrozí, že přijdete o střechu nad hlavou? Nějaké možnosti tu přeci jen jsou.

Reklama

Proč se vyhnout exekuci

Exekuce a následná dražba nemovitosti je pro každého, kdo si půjčil částku peněz, která je nad jeho síly, krajně nevýhodná. To proto, že exekutor prodá vaši nemovitost v dražbě za zlomek její skutečné ceny. Zpravidla bývá vyvolávací cena nemovitosti v prvním kole dražby stanovena na dvě třetiny odhadní ceny. Odhad však provádí samotný úřad exekutora a bývá zpravidla mnohem nižší, než je skutečná cena nemovitosti. Navíc pokud se v tomto prvním kole zabavená nemovitost neprodá, v druhém kole už je nabízena jen za polovinu své odhadní hodnoty. Nemluvě už o tom, na kolik vás vyjdou náklady okolo dražby a poplatky, které si osobuje exekutor. Proto je v zájmu klienta, který se dostal do potíží, dělat všechno proto, aby se exekuci vyhnul.

Úvěr na exekuce

I v nouzi nejvyšší však může existovat pomoc. Jednou z možností může být úvěr na exekuce. Jeho hlavní výhody spočívají v tom, že klientova exekuce bude expresně vyplacena. Samozřejmostí by měla být neexistence poplatků předem a také to, že klient může úvěr do určité doby uhradit, aniž by se mu již začal načítat úrok. K vyřízení takového úvěru nepotřebujete zpravidla potvrzení o výši příjmu. Jen doklad totožnosti, popřípadě dva (pas, řidičský průkaz). Úvěr je kryt nemovitostí, kterou zastavíte. Získat můžete až 50% z její ceny (u některých společností i více). Šibeniční ale bývá doba splatnosti (cca 24 měsíců). Není ale vhodné jednat zbrkle. Řada společností vám nabízí pomoc, ale mějte na paměti, že to není zadarmo. Na úvěru potřebuje vydělat, a tak se snadno podpisem nevýhodné smlouvy můžete dostat do ještě větších problémů. Proto je dobré vše konzultovat s odborníkem.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Půjčky se zástavou nemovitosti

Půjčky se zástavou nemovitosti

Půjčky se zástavou nemovitosti jsou určeny klientům, kteří vlastní nějakou nemovitost, jíž je úvěr zajištěn. Maximální výše takovéto půjčky je pak dána tím, na kolik je odborníkem odhadnuta cena nemovitosti, která má být předmětem zástavy.

Refinancování půjčky versus exekuce

Refinancování půjčky versus exekuce

Co je to vlastně refinancování půjčky? A jak vám to může pomoci vyřešit situaci, kdy nemáte peníze na pravidelné měsíční splátky? To jsou otázky, které napadají ty, kteří mají finanční závazky ať už u bankovních, nebo nebankovních společností a dostali se do tíživé finanční situace.


Konsolidace dluhů

Konsolidace dluhů

Konsolidace dluhů může představovat účinnou pomoc, jak se dostat z finančních problémů. A to dokonce i v případě, že klientovy problémy už přerostly do velkých rozměrů a hrozí mu např. exekuce. I na takovéto zapeklité situace najdou finanční poradci zvoleného peněžního ústavu řešení.

Neschopnost splatit hypotéku

Neschopnost splatit hypotéku

Dostat se dnes do takové situace, že nemáte na splácení hypotéky, není nic těžkého. Počet takových domácností roste. I taková situace se dá řešit. Je však nutné začít s řešením včas. Jinak by vás mohlo nepříjemně překvapit, že o dům či byt, který jste si na hypotéku pořídili, přijdete. Banky nabízej…