verze pro tisk

Konsolidace dluhů

17. srpen 2010 Konsolidace dluhů

Konsolidace dluhů představuje jednu z možností, jak se dostat z potíží vzniklých díky většímu množství dluhů a půjček od bank či nebankovních společností, nebo i od soukromých investorů. Půjčovat si peníze je v dnešní době zcela běžné, stejně jako chodit nakupovat rohlíky a chleba. Mnozí z nás mají tolik drobných spotřebitelských úvěrů a půjček, že mnohdy až ztrácejí přehled o tom, kolik kde splácejí a kolik jim schází do doplacení dlužné částky. To navíc ještě znásobuje skutečnost, že většina měsíčních plateb se uskutečňuje díky trvalým příkazům na účtu klienta, a tak se neinformovanost o stavu vlastních financí ještě zvětšuje. Dostat se do problémů je pak už nebývale snadné. Ve chvíli, kdy člověk třeba přijde o práci, onemocní nebo ho potká nějaká jiná nebývalá, nepříjemná událost, nastává problém. Nesolventnímu a nespolehlivému klientovi už žádná banka nepůjčí. Není však třeba věšet hlavu.

Reklama

K čemu slouží konsolidace dluhů

Jak již bylo uvedeno, konsolidací dluhů si může klient spojit víc nevýhodných splátek v jednu, a to oproti klasickému refinancování (které běžně poskytují i banky) i v případě, že už klientovi hrozí exekuce nebo má zápis v registru. Podmínky, za jakých bude konsolidace dluhů provedena, se samozřejmě liší podle společnosti, která danou službu poskytuje. Jádro je ale společné. Není tedy problém najít si všechny potřebné informace k tomu, abyste se mohli rozhodnout o tom, kterému peněžnímu ústavu vložíte svou důvěru, zvlášť když jde v mnoha případech o tak horentní částky. Proto moc neriskujte a dejte na společnost, která má ve světě financí dobré jméno.

Co obnáší konsolidace dluhů

Konsolidace dluhů se může týkat různě vysokých částek. Získat tak můžete finance ve výši několika stovek tisíc až po několik milionů. Podmínkou je ale držba nemovitosti, kterou bude formou zástavního práva úvěr zajišťovat. Tak jako v případě bankovních hypoték a půjček však klient nemůže získat půjčku ve výši plné hodnoty nemovitosti. Zpravidla se jedná cca o 50 procent. Klient však většinou nemusí dokládat výši příjmu ani si hledat ručitele. Doba splatnosti je opět různá, záleží na věku klienta i interních podmínkách finanční společnosti poskytující půjčku. V průměru se jedná o 15 let. Podmínky se ale opravdu různí a je potřeba si je aktuálně ověřit podle společnosti, na kterou se chce klient obrátit s žádosti o pomoc s konsolidací dluhů.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Konsolidace půjček bez registru

Konsolidace půjček bez registru

Konsolidace půjček bez registru je finanční produkt nabízený nebankovními společnostmi těm, kteří o něj nemohou zažádat u bank. Příčinou je to, že mají záznam v registru dlužníků a v takovém případě nemá jejich žádost u bank šanci na kladné vyřízení. Nebankovní společnosti však do regitru nenahlížej…

Konsolidace úvěrů

Konsolidace úvěrů

Konsolidace úvěrů představuje možnost, jak se dostat z finančních problémů, anebo spojit více nevýhodných úvěrů v jeden. Tento produkt nabízí více bankovních společností na našem trhu, takže máte možnost vybrat si nejvýhodnější nabídku.


Online půjčky ihned

Online půjčky ihned

Studia, dovolené, vánoční dárky, či dluhy.. to vše a mnoho jiného lze v dnešní době řešit půjčkami. Žijeme v době bankovních i nebankovních institucí, předhánějících se v tom, která nabídce výhodnější půjčky, kupříkladu v nabídce České spořitelny

Půjčky pro vás od společnosti Provident

Půjčky pro vás od společnosti Provident

Pokazila se vám také pračka, lednička nebo jiný elektrospotřebič?