verze pro tisk

Půjčky pro studenty

26. květen 2010 Půjčky pro studenty

Studenti představují pro většinu bankovních společností kategorii, o které nevědí, kam ji mají zařadit. Pokud si totiž studenti potřebují půjčit peníze, neexistuje pro ně téměř žádná nabídka půjčky. Nejrůznějších typů spoření je na současném trhu dost, stačí si jen vybrat. Ale pro opačný problém, tj. půjčku peněz, je to už horší. Pokud nepočítáme možnost přečerpat určitou částku do mínusu na studentských účtech (tzv. kontokorent), kreditní karty, možnost koupě zboží na splátky apod., pak není příliš z čeho vybírat. Přitom právě studenti představují do budoucna možnost, jak ještě více rozšířit svou klientelu a poskytované služby. Průzkumy totiž ukazují, že většina studentů právě o půjčky pro nejrůznější účely zájem má. Zatím však naráží na nedostatečnou nabídku.

Reklama

Půjčky pro studenty u bankovních společností

Největším problémem patrně je, že studenti nejsou výdělečně činní. Nemají žádný příjem, tudíž jim chybí hlavní doklad nutný pro uzavření smlouvy. Tedy u bankovních společností. U nebankovních to je něco jiného. Tam určité možnosti jsou. Jedinou možností je sehnat si ručitele, nebo požádat o pomoc rodiče. Mnohdy to však není možné (z nejrůznějších důvodů). Studenti jsou tak oproti jiným sociálním skupinám znevýhodněni. Přitom mnozí z nich jsou schopni si při studiu dost přivydělat, takže jsou schopni splácet pravidelné měsíční splátky. Výhledově snad banky přijdou s produkty určené pro tuto cílovou skupinu, současná situace není totiž příliš růžová.

Reklama

Půjčky pro studenty u nebankovních společností

Nějaké možnosti se pro studenty otevírají u nebankovních společností. Ty poskytují studentům půjčky řadově do dvaceti tisíc korun. Vyřízení je většinou úplně jednoduché. Postačí k němu index a z něj pořízená kopie, občanský průkaz a další doklad totožnosti (pas, řidičský průkaz atd.), číslo účtu, kam mají být peníze převedeny, popř. ještě nějaký doklad o trvalém bydlišti. Pokud student všechny potřebné dokumenty předloží, peníze se prakticky ihned převedou na jeho účet.

Půjčky pro studenty ano či ne

To, že půjčky pro studenty poskytují většinou nebankovní společnosti, s sebou nese i určitá rizika. Předně mají takovéto společnosti většinou nepříliš výhodné úroky. A také sankce za nesplácení bývají velice tvrdé. Než se do takového podniku mladý člověk pustí, měl by si pečlivě promyslet, na co si půjčuje a jak to splatí. Dobré je zamyslet se, zda není možné využít jiných, mnohdy mnohem výhodnějších možností (přečerpání účtu do mínusu, kreditní karta atd.).

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Půjčky Provident: Rychlé půjčky online

Půjčky Provident: Rychlé půjčky online

Hledáte výhodnou půjčku bez skrytých poplatků? Potřebujete peníze právě teď? Provident chápe, že vaše výdaje, či nesplněné sny nepočkají. Podmínky smlouvy i administrativa půjčky byla maximálně zjednodušena. Žádost o vaši půjčku může být u Providentu

Půjčky na studium

Půjčky na studium

Studenti se nemusí vzdávat svých studijních snů. Stačí,když využijí půjčky na studium. Jedná se o speciální půjčky určené právě této sociální skupině, která se ve většině případů nemůže prokázat žádným příjmem. Půjček pro studenty je velké množství typů, nabízí je jak nebankovní společnosti, tak ban…


Půjčky bez doložení příjmu mají mnoho výhod

Půjčky bez doložení příjmu mají mnoho výhod

Půjčky bez doložení příjmu online ihned jsou skvělým způsobem jak si snadno a rychle půjčit. Nemusíte dokládat příjem, pouze jej uvedete v žádosti. Snadno si tak půjčíte, i když jste student či žena na mateřské nebo máte nízký příjem a banka vám prot

Půjčky bez příjmu

Půjčky bez příjmu

Půjčky bez příjmu jsou oblíbeným způsobem, jak si opatřit rychle a jednoduše hotovost. Minimum papírování, úspora času a pohodlnost - to jsou hlavní body, které je prezentují. Klient si však za toto musí připlatit, a to v podobě vyšších úroků.