verze pro tisk

Půjčky se zástavou nemovitosti

26. září 2010 Půjčky se zástavou nemovitosti

Každá suma peněz, která se stává předmětem půjčky, musí být nějakým způsobem „pojištěna“. To znamená pro případ, že by klient nebyl schopen splácet svůj finanční závazek. Stát se to může, a pokud není součástí úvěrové smlouvy i pojištění pro tento případ, musí své peníze věřitel získat jinak. Nejčastěji jde tedy o půjčky poskytnuté na základě zástavy nemovitosti. Půjčky se zástavou nemovitosti jsou tak určeny jen omezenému počtu klientů, tzn. jen těm, kteří vlastní nějakou nemovitost. Na druhé straně díky zástavě může klient žádat i o vyšší částky, a to až do výše několika milionů. Samozřejmě záleží na odhadní ceně toho, co klient dává do zástavy.

Reklama

Půjčky se zástavou nemovitosti a možná rizika

V případě půjčky se zástavou nemovitosti by si klient měl více než v jiných případech přečíst úvěrovou smlouvu, kterou se chystá podepsat. Nikdy totiž člověk nemůže vědět, co ho v životě potká. I když teď nemá vážnější finanční potíže, neznamená to, že se to nemůže stát v budoucnu. Pokud klient řádně nesplácí, většina bankovních i nebankovních společností poskytujících tento typ půjčky umí rychle jednat. Přijít o střechu nad hlavou tak není nic těžkého. Pečlivě by proto měl klient zvážit už jen to, na koho se se svou žádostí o půjčku obrátí. Půjčky se zástavou nemovitosti bývají poskytovány jak podnikatelským, tak nepodnikatelským subjektům, ale dokonce i důchodcům, ženám na mateřské či rodičovské dovolené nebo nezaměstnaným. Zejména tři poslední jmenované skupiny by se měly mít na pozoru. Pokud jim totiž do životní cesty vstoupí nenadálé problémy, mají relativně nejmenší šanci, že je rychle vyřeší. Pak reálně hrozí, že bude využito zástavní právo a klient o svou nemovitost přijde.

Půjčky se zástavou nemovitosti a co je potřeba

Potřebné doklady a podklady pro vyřízení půjčky se zástavou nemovitosti se samozřejmě liší podle společnosti, která tento finanční produkt poskytuje. Určitě však bude klient potřebovat osobní doklad totožnosti - občanský průkaz a nejčastěji ještě jeden typ dokladu, např. pas, řidičský průkaz. Dále to může být i potvrzení o výši příjmu (někomu stačí třeba jen výplatní páska, nebo výpis z účtu). Podnikatelé pak většinou musí předložit daňové přiznání a živnostenský list. K zastavované nemovitosti pak je potřeba předložit výpis z katastru nemovitostí, odhad provedený znalcem. Nemovitost musí být také pojištěna.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Exekuce a dražba nemovitosti

Exekuce a dražba nemovitosti

Exekuce a dražba nemovitosti představuje poslední variantu řešení problémů se splácením finančních pohledávek. I absolutně neřešitelná situace však může mít svá východiska. Možností může být třeba úvěr na exekuce.

Půjčky Provident: Rychlé půjčky online

Půjčky Provident: Rychlé půjčky online

Hledáte výhodnou půjčku bez skrytých poplatků? Potřebujete peníze právě teď? Provident chápe, že vaše výdaje, či nesplněné sny nepočkají. Podmínky smlouvy i administrativa půjčky byla maximálně zjednodušena. Žádost o vaši půjčku může být u Providentu


Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky se v posledních letech staly fenoménem, o čemž svědčí i velké množství smluv uzavřených mezi poskytovateli a žadateli. Setkat se s nimi lze prakticky všude v kterýchkoli médiích. Nejčastěji se ovšem jedná o internet, který je doslov

Půjčky pro ženy na MD

Půjčky pro ženy na MD

I ženy na MD občas potřebují finanční výpomoc. Právě pro ně je určen finanční produkt zvaný půjčky pro ženy na MD. Lze je vyřídit snadno a rychle, některé dokonce jen z domova bez nutnosti návštěvy pobočky.