verze pro tisk

Půjčky všem

30. září 2010 Půjčky všem

Potřebujete půjčit, ale ať se obrátíte, kam chcete, nikde nenacházíte to, co hledáte. Pokud máte stálé a dobře výdělečné zaměstnání, k tomu i nemovitý majetek apod., není vůbec obtížné si vyjednat půjčení větší či menší částky peněz. Co ale dělat, když máte často hluboko do kapsy, perspektiva výdělku není valná, ale vy přesto z vážných důvodů potřebujete založit? Proto existují půjčky všem. Již podle názvu je jasné, že jsou určeny opravdu všem sociálním skupinám. Zažádat tak o ně mohou nejen zaměstnaní lidé a podnikatelé, ale také třeba studenti, důchodci, nezaměstnaní či ženy na mateřské dovolené. Tzn. takové skupiny obyvatel, které nejspíš v žádné bance nepřijmou s otevřenou náručí.

Reklama

Půjčky všem a možná rizika

Protože poskytovatelé půjčky všem (zpravidla nebankovní společnosti či soukromí investoři) nepožadují takovou přísnou kontrolu minulosti klienta na finančním trhu (zejména obávaný výpis z registru dlužníků), je jasné, že se bude jednat o mnohem dražší produkt. Zkrátka to, že věřitel riskuje, si musí klient mnohdy tvrdě zaplatit. Ať už na poplatcích, či úrocích. Najde se také velké množství šejdířů, kteří nabízejí snadné půjčky, ale kýžené finanční částky se nakonec klient na svém účtu nedočká. S vysokým přeplacením vypůjčené částky se příliš dělat nedá. Klient má však možnost vyhnout se nepoctivým věřitelům. V první řadě by měl volit takovou společnost, která má již na nebankovním trhu vybudováno dobré jméno a je známá korektním přístupem. Nevýhodné jsou veškeré půjčky s poplatky předem. To proto, že se snadno může stát, že klient zaplatí poplatek za vyřízení půjčky, ale věřitel pak jednoduše zmizí a z požadovaných peněz pošle jen část, v horším případě vůbec nic. Nutné je také pozorně si přečíst všechny body smlouvy. Klienti jsou mnohdy nemile překvapeni, co to vlastně podepsali. Člověk tak velice snadno může přijít třeba o střechu nad hlavou.

Na co je možné půjčky všem využít

Nebankovní půjčky všem bývají neúčelové, tzn., že je lze použít na financování čehokoli, co klient potřebuje. Nové auto, oprava stávajícího, vánoční dárky, skvělou letní dovolenou – zkrátka co si klient přeje, to si může za půjčené peníze pořídit. Mohou se také stát poslední záchranou v době, kdy chybí již jen pár dní do výplaty, ale do kapsy už je hluboko. V tom se však skrývá i velké nebezpečí. Půjčky lze snadno získat a snadno utratit, třeba i za něco, nebude mít výhledově žádnou hodnotu, a tudíž to v případě potíží nebude možné ani prodat. Soudní exekuce pak může představovat hořký konec takovýchto neuvážených půjček.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Komentáře

Rostislav Tomáš

neděle, 21. říjen 2012
16:19

Dobry den chtel sem se zeptat ohledne pujcky na častku do 50000 možno i min jsem z Ostravy a me tel.čislo je 732502678 moc dekuji Rostislav Tomáš


posted by: Rostislav Tomáš (tomasovamonika(a)email.cz) [Odpovědět]

Čtěte také...

Půjčky Provident: Rychlé půjčky online

Půjčky Provident: Rychlé půjčky online

Hledáte výhodnou půjčku bez skrytých poplatků? Potřebujete peníze právě teď? Provident chápe, že vaše výdaje, či nesplněné sny nepočkají. Podmínky smlouvy i administrativa půjčky byla maximálně zjednodušena. Žádost o vaši půjčku může být u Providentu

Výhody SMS půjčky

Výhody SMS půjčky

Rychlá SMS půjčka vždy vyřeší vaše drobné finanční problémy. Potřebujete-li překonat jen pár dní do výplaty, tak není co řešit. Již se nemusíte obávat nečekaných výdajů, existuje způsob, jak je rychle a elegantně vyřešit.


Půjčky bez podvodu

Půjčky bez podvodu

Vánoční šílenství je pryč, ale mnohým z nás zůstala jeho zásluhou jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná. Jednou z mnoha cest, jak z této patové situace ven, mohou být půjčky. Pokud jste rozhodnuti o nějakou s novým rokem zažádat, mělo by být vaším předsevzetím číslo jedna, aby se nejednalo o podvodno…

Refinancování půjčky versus exekuce

Refinancování půjčky versus exekuce

Co je to vlastně refinancování půjčky? A jak vám to může pomoci vyřešit situaci, kdy nemáte peníze na pravidelné měsíční splátky? To jsou otázky, které napadají ty, kteří mají finanční závazky ať už u bankovních, nebo nebankovních společností a dostali se do tíživé finanční situace.