verze pro tisk

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

4. březen 2016 Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky se v posledních letech staly fenoménem, o čemž svědčí i velké množství smluv uzavřených mezi poskytovateli a žadateli. Setkat se s nimi lze prakticky všude v kterýchkoli médiích. Nejčastěji se ovšem jedná o internet, který je doslova zaplaven nejrůznějšími poskytovateli. Vybrat si ale tu správnou nebankovní půjčku nemusí být vůbec jednoduché. Každá je totiž typická zcela odlišnými charakteristikami. Právě na ně se pokusíme soustředit v následujících řádcích. Zaměříme se nejen na výhody, ale i na nevýhody nebankovních úvěrů. Společně se přesvědčíme o tom, že je jich celá řada a žádné aspekty bychom neměli podceňovat.

Reklama

Peníze na účtu do několika minut

Kvalitní krátkodobé nebankovní půjčky dokážou nabídnout hotovost v co nejkratším časovém intervalu. Mnohé společnosti umí garantovat dobu poskytnutí úvěru do pouhých 24 hodin. Zpravidla se jedná ale o mnohem kratší čas. Všechno se pochopitelně odvíjí od toho, do jaké míry je klient schopen dostát svým závazkům. Právě bonita žadatelů je pro nebankovní společnosti důležitá. Rozhodně ale většinou nepotřebují tolik záruk, jako je tomu u bankovních domů. U jejich prověřování je typické vyžádání si absolutní bezdlužnosti a také pravidelného příjmu či podnikatelského zisku.

Půjčky skoro pro každého

Nebankovní společnosti jsou typické tím, že nabízející své služby prakticky každému. Půjčit si mohou například žadatelé, kteří již nějakou finanční částku dluží. Nebankovní půjčky bez registru jsou totiž typické tím, že jejich poskytovatelé nenahlížejí do registrů dlužníků a neověřují si identitu lidí, kteří chtějí jejich služeb využít. Registrů dlužníků je hned několik, přičemž nejznámější je Solus. Pokud v nich figuruje jméno určitého člověka, tak u banky zpravidla nemá šanci na získání kvalitního úvěru. Mnohé nebankovní společnosti dokonce nevyžadují ani potvrzení o příjmu. Mnohdy jim vůbec nezáleží na tom, zdali zájemce vydělává určité částky a je tak schopen efektivně splácet z těchto peněz. Pokud potřebují peníze ženy na mateřské dovolené nebo důchodci, a to jak starobní, tak i invalidní, mohou na nabízenou částku dosáhnout. U půjček mimo bankovní sektor se setkáváme spíše se zástavou nemovitosti mající představovat dostatečnou záruku. Lidé jsou z drtivé většiny motivováni tím, že by mohl být jejich majetek zabaven.

Půjčky v řádu desetitisíců korun

I sebevýhodnější rychlá nebankovní půjčka dokáže nabídnout pouze desetitisíce korun. Určitě se pro tento typ úvěru nerozhodují lidé, kteří potřebují větší množství peněz například na bydlení. Z dlouhodobého hlediska se nejedná o nejvýhodnější možnost půjčky. Pro stavbu či rekonstrukci se vyplatí pochopitelně hypotéky, které jsou šité přímo na míru právě za účelem financování bydlení. Vzít si pochopitelně lze klidně i nebankovní hypotéky. U expresních nebankovních půjček se většinou setkáme s částkami v řádech desetitisíců korun. Mnohdy jde o sumy, které pomáhají pouze krátkodobě, a to třeba v období před následující výplatou.

Jednoduchá žádost online

Získat nebankovní půjčku není vůbec složité, jelikož si o ni můžete zažádat v podstatě kdykoli, a to online formou. Vyplnění formuláře na internetových stránkách poskytovatele není nijak výrazně složité a zvládne jej každý. Většinou se jedná o základní údaje o konkrétním žadateli, mezi které patří jméno, příjmení, bydliště a některé další důležité údaje, které se odvíjí zejména od toho, která firma peníze půjčuje. Je jasné, že každý nebankovní poskytovatel půjček má poněkud odlišné charakteristiky a dbá na jiné věci. To ale žadatelé poznají již na první pohled, kdy uvidí při porovnání půjček celkovou výši úvěru a také dobu splatnosti. I u dalších detailů lze předpokládat jejich odlišnost.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Výhody SMS půjčky

Výhody SMS půjčky

Rychlá SMS půjčka vždy vyřeší vaše drobné finanční problémy. Potřebujete-li překonat jen pár dní do výplaty, tak není co řešit. Již se nemusíte obávat nečekaných výdajů, existuje způsob, jak je rychle a elegantně vyřešit.

Nebankovní půjčky bez poplatku předem

Nebankovní půjčky bez poplatku předem

Nebankovní půjčky bez poplatku přinášejí lepší podmínky vyřízení půjčky pro klienta. Žádné poplatky předem a urychlení celého procesu, to jsou dvě hlavní výhody této nové služby.


Nebankovní půjčky Provident

Nebankovní půjčky Provident

V životě nastanou i situace, kdy je nedostatek financí. Může se jednat o menší finanční částky, ale také o větší obnos financí. Pokud právě vy potřebujete půjčit menší obnos peněz, zkuste si sjednat snadnou půjčku společnosti Ferratum.

Jak mohou být nebankovní půjčky rychle vyřízeny

Jak mohou být nebankovní půjčky rychle vyřízeny

Nebankovní půjčky jsou vhodné ve chvíli, kdy z nějakých důvodů nemůžete zažádat o půjčku u své banky. Bankovní ústavy většinou poskytují půjčky pouze ve chvíli, kdy máte vysokou bonitu, to znamená, že nejdou do nějakého rizika. Nebankovní společnosti oproti tomu nabízejí půjčky i osobám, které nap…